Liberec cíti krivdu. Na Kladne nemerali arbiter rovnakým metrom, hovorí kouč

Aj dva dni po tesnej porážke v Kladne libereckého kouča Filipa Pešána neprešiel pocit nespravodlivosti. Štve ho, že rozhodca posudzovali obdobné situácie na oboch stranách odlišným metrom. “Z výkonu rozhodcov som cítil akúsi prehnanú úctu k legendám, ktoré na Kladne hrajú,” sťažuje sa.

Pešán o krivde hovoril ihneď po zápase, teraz sa však ku všetkému vracia. Po prvé ho celá záležitosť stále mrzí a po druhé mu už teraz nehrozí žiadna pokuta. Tréneri ani hráči sa totiž v deň zápasu k výkonom rozhodcov nesmú vyjadrovať.

“Nemám nič proti Plekanca, Jágra a ďalším. Aj pre mňa sú to legendy, ktorých si nesmierne vážim. My sme však neprišli na Kladno ako nejaký sparingpartner. Neboli sme ďalšími gratulantmi na oslavách kladenského hokeja. V túto chvíľu hráme o bytie a nebytie a zaujímajú  nás len body, “hovorí Pešán.

Podľa neho Liberec dopláca predovšetkým na to, že má na súpiske veľa bezmenných hráčov, ktorí klubu vypomáhajú v čase, keď trénera trápi rozsiahla maródku.

“Mne nevadí pracovať v ústraní a prekvapovať. Avšak na Kladne sme na našej súpisku bez veľkých mien doplatili, o tom som presvedčený,” tvrdí Pešán. “Niektoré zákroky na našich hráčov neboli odpískaní. Mali sme hrať napríklad cez minútu presilovku päť na tri, ďalšie početnej výhody nám arbiter upreli v závere. Naopak Kladno strelilo jednu z bránok v presilovke po” faule-nefaulu “na Plekanca. Chcem tým povedať, že bol znateľný rozdiel v posudzovaní niektorých hraničných zákrokov. ”

Liberecký kouč sa trochu obáva, aby sa niečo podobné neopakovalo v ďalších zápasoch. “Čakajú nás totiž duely so Spartou as Českými Budějovicami, teda s tímami, ktoré majú veľa hviezd.”

Severočesi sa bez nich v súčasnej dobe musia obísť. Opory tímu si totiž lieči svoje zdravotné problémy alebo majú kvôli disciplinárnemu trestu pozastavenú činnosť ako to platí v prípade Petra Nedvěda.

“V jednej chvíli bolo mimo hru hneď šesť útočníkov vrátane skúseného Kučery. K tomu si pripočítajte Nedvěda a nútenú absenciu Radka Dudy, ktorý nemohol nastúpiť na dohrávke s Třinci, pretože v danom kole už hral v drese Chomutova,” vypočítava Pešán, ktorého mrzí, že sa o problémoch Liberca toľko nevie.

“Nie som priateľom nejakého ľutovanie prostredníctvom médií, ale keď z nich počujem napríklad o kométe, ako má zdecimovaný káder a musí hrať na tri päťky, môžem rovno opacita, že keby sme v posledných kolách nevzali mladých neskúsených chlapcov z prvej ligy, museli by sme hrať dokonca na dve päťky. Udivuje ma, že sa o tom nikde nehovorí. ”

Stav väčšiny indisponovaných hráčov sa však v poslednej dobe lepšie, postupne začali hrať Vantuch a Bulíř, do tréningového procesu naskočili Urban, Kiča a Galamboš. “Mimo hru je ale bohužiaľ opäť Lukáš Krejčík, ktorý má antibiotiká a veľké oslabenie bude absencia Láďu Šmída, ktorého presnú diagnózu ešte nepoznám. V tejto chvíli to vnímam tak, že za dva uzdravil hráčov máme dva iné na maródke,” povzdychol si kouč.