Levante UD – UD Almería

Levante bude mať v nedeľu ďalšiu šancu odlepiť sa od dna La Ligy. Na svojom štadióne totiž privíta Almeria, ktorá v poslednej dobe zrovna nežiari. Pre Lucasa Alcaraz sa bude jednať o premiéru na lavičke Valencii pred vlastnými divákmi, takže možno očakávať, že Levante urobí pre výhru všetko.

Minulý týždeň bolo ťažké kritizovať nového trénera Levante za porážku 0: 3 na ihrisku Viga. Po desiatich dňoch vo funkcii by sa už ale mal prejaviť mobilizačné efekt Lucasa Alcaraz, ktorý okrem iného viedol v minulosti aj Almeria. Alcaraz vlani dotiahol k záchrane milovanú Granadu a rok pred tým neveľmi úspešne pôsobil v Grécku. Andalúzan, ktorého najväčšie úspechy sú spojené predovšetkým s jeho pôsobením v Granade v rokoch 1995-1998, má teraz šancu znovu naštartovať svoju kariéru.

“Tento týždeň sme mali príležitosť naplno pracovať pod novým trénerom, ktorý svoje myšlienky ihneď previedol do praxe. Mali sme celý týždeň na adaptáciu nového herného štýlu a snažili sme sa mu prispôsobiť čo najrýchlejšie,” uviedol pred zápasom domáci bek Pedro López, ktorý tiež poodkryl , na čo bude Levante v nedeľu spoliehať. “Naši fanúšikovia sú výnimoční. Vie, že keď sa nám nedarí, musí sa za náš tím postaviť. Všetci chceme zmeniť naše aktuálne postavenie, také veci sa vo futbale dejú. Som si istý, že s podporou našich fanúšikov túto krízu prekonáme.”

Almería by mohla slúžiť Levante ako ideálny odrazový mostík pre to, aby sa Valencijští konečne posunuli z posledného miesta v tabuľke. Hostia majú z posledných troch zápasov rovnaký zápis ako Levante – dve porážky a jednu remízu, pričom už dva zápasy nestrelili bránku. Naposledy podľahli zverenci Francisca Rodrígueza doma Athletic 0: 1, keď sa o tri body pre Bašku postaral Xabier Etxeita. Aj Almería má tak v zápase proti Levante čo naprávať.

V radoch Levante by sa mali po vynútenej pauze znovu objaviť Loukas Vyntra, David Navarro a Tono Garcia. Naopak domácim nepomôže útočník Rafael Martins ani obranca Hector Rodas. Naproti tomu je mužstvo Alemríe kompletne fit až na rezervného brankára Juliana Cuesta.