Konyaspor – SC Braga

Portugalská Braga pocestuje na horkou tureckou půdu s jasným cílem, zvítězit a udržet kontakt se Šachtarem respektive Gentem. Na druhé postupové místo ještě nerezignoval ani nováček Konyaspor, ale po úvodních dvou porážkách už to bude mít hodně složité.

Konyaspor se v této sezoně zatím trápí a to jak v domácí soutěži, tak i v Evropské lize. O víkendu remízoval na půdě istanbulského Basaksehiru 1:1, ale v tabulce je až na osmém místě. V Evropské lize je to ještě horší, prohrál oba zápasy a ještě nedal ani gól. Právě tuto smutnou bilanci by doma rád změnil. Konyaspor ještě na postup nerezignoval, ale jakožto nováček ví, kde jsou jeho limity.

Dle kouče Aykuta Kocamana bude pod mnohem větším tlakem Braga, která je určitě větším favoritem na případné druhé místo. “Pokud tady ztratí body, jejich očekávání zisku druhého místa bude mnohem obtížnější. Zítřejší zápas bude pro ně rozhodující,” prohlásil Kocaman.

Pro Bragu je to opravdu klíčové utkání. Případná porážka může znamenat takřka definitivní konec. “Je to zápas, který opravdu chceme vyhrát, protože můžeme udělat krok k našemu cíli, což je postup ze skupiny a to není snadné. Ale jsme velmi motivovaní a věříme,” doufá José Peseiro.

Braga zatím ve dvou zápasech nevyhrála. Doma s Gentem pouze remizovala a ve Lvově nestačila na Šachtar. V domácí soutěži si ale udržuje svůj standard a za triumvirátem Benfica, FC Porto, Sporting je čtvrtá.