Keď ani štyri tituly v F1 nestačí. Hamilton nekončí, chce ešte viac

“Už som párkrát myslel na to, že by bolo dobré začať žiť na jednom mieste, stretávať sa s ľuďmi, chodiť každý deň so psami alebo surfovať.”

Ako obyčajné, ako ale výnimočné pre hviezdu F1. Potom ale Hamilton kruciální otázku pred pár rokmi sám sebe odpovedal. “Toto všetko môžem robiť po štyridsiatke. Tiež chcem odísť na vrchole, ale myslím, že toho ešte môžem veľa dokázať.Bude to veľká výzva a bez tých by bol život nudný, “hovoril v nedeľu, keď v F1 získal svoj štvrtý titul.

To sa predtým podarilo len štyrom iným mužom (Schumacher, Fangio, Prost, Vettel), načo 32-ročný pilot pridal: “Štvorka je skvelé číslo, ale teraz chcem päťku.”

Chystá sa rekordný zmluva

Neznie to z jeho úst ako niečo nabubřelého, skôr realita. Mercedes, za ktorý jazdí, formulu dominuje a jeho víťazné DNA nemá byť ani budúcu sezónu nijako zničené. Už teraz chce stajňa s Hamiltonom uzatvoriť novú trojročnú zmluvu, ktorá by začala v sezóne 2019 a vyniesla jazdci 120 miliónov libier (3,5 miliardy korún)!Teraz berie o 20 miliónov libier menej.

Išlo by o najvyšší kontrakt v dejinách britského športu a zároveň sú to peniaze, ktoré Hamilton neodmietne. A tak sa zdá byť jasné, že aspoň štyri roky ešte v seriáli F1 zostane.

Lewis Hamilton počas Veľkej ceny Mexika.

“Lewis jazdil v tejto sezóne ako Boh. Teraz je najrýchlejším pilotom v seriáli, je o dve desatiny rýchlejší ako ostatní. Možno je vôbec tým najlepším v histórii. Takže nevidím dôvod, prečo by nemal pokračovať vo víťaznom ťažení, “tipuje Niki Lauda, ​​trojnásobný majster sveta a jeden z Hamiltonových šéfov.

Aj preto sa častejšie a častejšie objavuje otázka, či sú pri Hamiltonová forme rekordy Michaela Schumachera skutočne neprekonateľné?Alebo je sedem titulov a 91 výhier (Hamilton je teraz na kóte 62) len ďalšie životné výzvou Brita?

“Michael zostáva najväčším velikánom nášho športu, ale ak Lewis zostane, tak sa k siedmim titulom priblíži,” myslí si Jenson Button, šampión z roku 2009. Martin Brundle, uznávaný britský komentátor F1, pridáva: “Kedysi som si myslel, že 91 výhier Micheala je mimo dosahu smrteľníkov, ale Lewis ukazuje, že to nie je pravda. ”

Preč je hurikán Rosberg

Hamiltonovi nahráva aj klímu vo vnútri stajne, ktoré zmenil minuloročný odchod Nika Rosberga. Teraz je v ňom jasnou a ctenou jednotkou, Valtteri Bottas sa mu nijako nepletie v ceste a je – nemyslenia pejoratívne – poslušným tímovým lokaj.Lenže Ferrari išlo v tom čase na doraz, najskôr za svoj technický limit, čo sa prejavilo ich poruchami v druhej polovici roka.

A tak Hamilton o prvenstvo rozhodol už tri preteky pred koncom sezóny a Fernando Alonso, dvojnásobný majster sveta , mohol teraz o jeho triumfe povedať: “Tento ročník bol pre neho príliš ľahký, žiadni súperovi.”

Že je to až príliš neúctivé? Nie, keď si vypočujete ďalší Alonsovho slová. “Lewis je veľmi talentovaný jazdec, šampión tejto generácie. Vyhrával v kategóriách pred príchodom do F1. Vyhral preteky, v ktorých mal dominantné auto, v ktorých mal len dobré auto a aj tie, v ktorých jeho auto dobré nebolo.A to je niečo, čo nedokázali všetci majstri sveta. ”

Už budúci rok napovie, či Hamilton skutočne začne búchať na Schumacherove rekordy, konieckoncov už tento rok ho prekonal v počte víťazných kvalifikáciách. Jeho hlavným sokom opäť bude Vettel, možno začne “hnevať” doposiaľ poslušný Bottas. Snáď – pre dobro celej F1 – bude oveľa spoľahlivejšie (a konkurencieschopnejšie) Red Bull s Maxom Verstappen a Danielom Ricciardo. Či už to bude akokoľvek, Hamilton znova bude favoritom č. 1.