Keby sme si neverili, nemusíme do Olomouca jazdiť

Dáni podľa svojho ťahúňa Daniela Agger pred zápasom s českým tímom neprepadne panike, hoci sú vo svetovej kvalifikácii po troch zápasoch stále bez výhry a na triumf čakajú už od vlaňajšieho júna. Obranca Liverpoolu si myslí, že ani prípadná remíza Dánsko nevyradí z postupovej hry.

Že by dánski futbalisti po posledných nepresvedčivých výsledkoch podliehali skepsu, to Agger rezolútne odmieta. “Sme optimistickí, inak by sme sem ani nemuseli jazdiť,” povedal dvadsaťosemročný stopér na dnešnej tlačovej konferencii na Andrově štadióne. “Musíme zápas zvládnuť. Všetci dobre vieme, čo pre to urobiť,” dodal hráč, ktorý v reprezentácii už deväť zápasov nepoznal radosť z víťazstva. V februári musel stráviť trojgólový debakel pri príprave v Macedónsku.

Dánom v kvalifikačnej skupine patrí štvrtá pozícia. Na slovenský tím, s ktorým v septembri na úvod v Kodani uhrali bezgólovú remízu, strácajú tri body. Agger si ale myslí, že ani nerozhodný výsledok by v piatok pre jeho tím neznamenal úplne bezvýchodiskovú situáciu. “Ale to by sa videlo až na konci kvalifikácie, či by remíza mala cenu. Keď postúpime, tak to bude postačujúce,” uviedol s úsmevom. “Teraz je ťažko hovoriť, či zápas v Česku nutne musíme vyhrať,” dodal vzápätí.

Agger je rád, že Dáni posledné dni strávili na slnečnom juhu Španielska. Vraj to pomohlo aj k utuženie kolektívu. “Celý týždeň sme hovorili o tom, ako si udržať dobrú náladu. A my ju máme,” povedal urastený zadák, ktorý vyzdvihol aj lepšie tréningové podmienky v Andalúzii. “Boli sme v teple a na dobrom trávniku. Takže sme si mohli vyskúšať veci, ktoré by sme v Dánsku mali zložitejšie. Kemp v Španielsku by pre nás mal byť prínosom,” mieni Agger, ktorý sa preslávil aj tým, že veľkú časť jeho tela pokrýva tetovanie .

Český kapitán Tomáš Rosický označil Agger za najlepšieho dánskeho futbalistu súčasnosti, obranca Liverpoolu mu komplimenty oplatil. “Poznám ho veľmi dobre, často sme proti sebe hrali a je fantastický. Navyše je vo skvelom tíme. Rosický je jednoducho vysoká trieda,” povedal Agger. Spomenul aj brankára Petra Čecha, ďalšieho “starého známeho” z Premier League. “Na jeseň v Kodani Čechom svojimi zákrokmi zachránil remízu a nám vzal dva body. Je to svetový gólman. Inak by tak dlho nemohol chytať v Chelsea,” uviedol Agger na adresu slovenskej hviezdy.