Kadlec sa v dvadsaťjednotke považuje v podstate za nováčika

Za reprezentáciu do 21 rokov odohral Václav Kadlec už dvanásť zápasov a strelil šesť gólov, napriek tomu sa na včerajšom zraze pred prípravnými zápasmi s Dánskom a Nemeckom cítil ako nováčik. Do tímu sa totiž vrátil po 20 mesiacoch, naposledy hral vlani v marci proti Turecku.

“Veľa chalanov poznám, ale niektoré nie. Po tej dvojročnej pauze som teraz v podstate taký nováčik. Sám som zvedavý, ako to bude prebiehať,” povedal novinárom Kadlec.

Hoci je v širšom kádri seniorskej reprezentácie, sám prejavil záujem vrátiť sa do dvadsaťjednotky. “Teraz moc v klube nehrám, tak som rád, že si môžem zahrať aspoň za dvadsaťjednotku,” uviedol Kadlec, ktorý vo Frankfurte nedostáva príliš šancí. V tejto sezóne odohral len 115 bundesligových minút a strelil jeden gól. Ďalšie pridal v Nemeckom pohári.

“Po tom góle v pohári som v minulom kole dostal šancu aj v lige na 20 minút, lenže to bolo proti Hannoveru, ktorý hral na jednu bránku a moc sme toho smerom dopredu nemali. Teraz proti Bayernu nič, čo je škoda, pretože proti Bayernu si človek často nezahrá, “hodnotil Kadlec.

Na tréningoch sa snažia, ale šanca prichádzajú poskromne. “Robím, čo môžem, ale zatiaľ to nestačí. Tréner si priviedol do útoku Harisa Seferoviće, ktorý dal v prvých troch kolách gól a má dobrú pozíciu. Ja zatiaľ nastúpil od začiatku len s Augsburg na pravej zálohe a myslím, že to bolo dobré, mal som aj dobré hodnotenie, ale potom už zas nič. Teraz to nemá cenu riešiť, ešte sú dva mesiace, potom si asi s klubom sadneme a uvidíme, čo bude ďalej, “doplnil Kadlec.

Dúfa, že by mu pozíciu vo Frankfurte mohol pomôcť vylepšiť dobrý výkon za dvadsaťjednotku, predovšetkým potom v zápase s Nemeckom. “Je dobré, že hráme práve s Nemeckom. Keby sa mi ten zápas podaril, tak by mi to mohlo pomôcť, ale nemyslím si, že nejako extrémne,” mienil Kadlec. “Motivácia určite bude väčšia, chlapcov z bundesligy poznám, viem, že majú veľkú kvalitu. Budem mať motiváciu ukázať, že aj ja mám tú kvalitu rovnakú alebo aj vyššie,” dodal.

Česká dvadsaťjednotky sa v poslednej dobe gólovo trápi a tréner Jakub Dovalil dúfa, že by to mohol vylepšiť práve Kadlecův návrat. “Som útočník, tak by som góly mal dávať. Ale budú to ťažké zápasy, takže to nemôžem zaručiť. Budem sa však o to snažiť. Neviem, ako sa silným Nemeckom, ale s Dánskom môžeme uhrať dobrý výsledok,” uzavrel.