Jiráček podstúpil operáciu slabín, v januári má stihnúť prípravu

Reprezentant Petr Jiráček dnes podstúpil obojstrannú operáciu slabín. Dvadsaťšesťročný záložník za Hamburg nehral od konca októbra. Ak všetko pôjde podľa plánu, mal by sa na začiatku januára zapojiť do zimnej prípravy nemeckého tímu.

“Rekonvalescencia by mala zabrať štyri týždne. V januári už by Petra nemalo nič limitovať,” uviedol pre ČTK Jiráčkův manažér Dalibor Lacina.

Bývalý plzenský stredopoliar naposledy za Hamburg bet365 naskočil do ligového zápasu 21. októbra proti Stuttgartu. Po prvom polčase bol ale striedaný a potom sa už v zostave kvôli opakovaným problémom s trieslami neobjavil.

Najprv sa zdalo, že pôjde na operáciu, potom sa hovorilo o kľudovom režime a nakoniec bol chirurgický zákrok nevyhnutný. “Muselo sa čakať na to, až ustúpi zápal na lonovej kosti,” povedal Lacina. Jiráček sa unibet operácii podrobil na špecializované berlínskej klinike.

Po augustovom prestupe z Wolfsburgu za Hamburg zatiaľ nastúpil len k piatim zápasom. Jiráček nie je jediným českým reprezentantom, ktorého triesla trápi. V pondelok menší zákrok v Prahe podstúpil aj bet-at-home ďalšie stredopoliar Bořek Dočkal.