Je to môj údel, aby som zaskočil, keď je potrebné

Plzenský futbalista František Ševinský ako jediný z kádra Viktorie má priamu skúsenosť s Hapoel Tel Aviv, na ktorý narazí vo štvrtkovom dueli Európskej ligy. Keď bol pred šiestimi rokmi ešte v zostave Mladej Boleslavi, narazil aj na tohto izraelského súpera, vtedy sa však na ihrisko nedostal. Tentoraz by nemal v zostave chýbať, pretože zastúpi zraneného Václava Prechádzku. Úlohu náhradníka, ktorý zaskakuje v prípade potreby, vraj berie, aj keď pripúšťa, že to nie je ľahké.

Tridsaťtriročný Ševinský najprv v úvode sezóny zaskakoval za zraneného Mariána Čišovského, po jeho uzdravení zo zostavy vypadol, ale vrátil sa do nej, keď Procházka na pár zápasov musel do zálohy. Potom sa Ševinský znovu posadil na lavičku, lenže v sobotňajšom dueli s Jabloncom sa Procházka zranil, a tak tréner Pavel Vrba znovu ukázal na Ševinského. Aj keď naskočil do desiatich z jedenástich doterajších ligových kôl, nemá odchovanec Pacove potrebnú istotu.

“Je to ťažké, pretože nemám ideálne zápasový rytmus a takú tú pohodu, keď viete, že určite nastúpite. Najhoršie je to, čo sa stalo s Jabloncom, že do hry naskočíte v 55. minúte. Ale mňa už to bet365 nerozhádže, len je to trochu nepríjemné, “pripustil Ševinský v dnešnom rozhovore s novinármi pred odletom do Tel Avivu. “Beriem to tak, že je to môj údel, aby som bol pripravený zaskočiť, keď je treba,” dodal.

Hapoel považuje za nebezpečného súpera. “Uvidíme, čo nám dovolí a ako vysoko nás budú napádať. Či nás nechajú hrať našu hru, ktorú máme nacvičenú. Atlético Madrid je síce k ničomu nepustilo, s nami to ale asi bude niečo iné. S nami už potrebujú vyhrať,” tuší stopér . “Ich sila je po krajoch, ale stredopoliar Vermouth, ktorý ťahal väčšinu akcií, je asi zranený. Každopádne majú dobrý a rýchly prechod do útoku,” dodal.

Na rozdiel od spoluhráčov tuší, čo ho v pomerne exotické destinácie čaká, pretože v sezóne 2006/07 tam bol s Mladou Boleslavou. “Boli sme tam v decembri asi 14 dní pred Vianocami, tak to bolo príjemné, že sme sa tam ohriali. Aj teraz by to malo byť príjemné, pretože tam bude určite lepšie počasie ako u nás,” povedal Ševinský. “S Boleslavou sme vtedy hrali o postup a potrebovali sme vyhrať, ale bola z toho len remíza 1:1. Teraz to bude iné stretnutie a rozhodne sa k tomu nestaviam tak, že by som im chcel niečo vracať,” dodal.