Jarolímová prvý nominácie! Vybral libereckej nováčikov, vracia sa Kadlec

Veľa známych tvárí chýba, objavili sa dvaja úplní nováčikovia. Tréner futbalovej reprezentácie Karel Jarolím dnes oznámil svoju prvú nomináciu na prípravné stretnutie s Arménskom (31. augusta) a úvodný zápas kvalifikácie majstrovstiev sveta so Severným Írskom v Prahe (4. septembra). Do národného tímu vybral prvýkrát Jána Sýkoru a Lukáša Pokorného z Liberca, po dlhšej dobe sa vracia útočník Václav Kadlec, brankár Jaroslav Drobný a stopér Tomáš Kalas.

Dvadsaťtriročný liberecký kapitán Pokorný aj jeho o rok mladší spoluhráč zo Slovana Sýkora si nomináciu vyslúžili dlhodobo výbornými výkonmi v lige. “Sledujeme je dlhší čas a odvádzajú kvalitné výkony, že si nomináciu zaslúži. Je to výzva aj pre ďalších hráčov, ktorí majú dvere otvorené.Snáď na seba upozorní a o dres si povedia, “uviedol Jarolím.

” Očakával som, že bude viac hráčov zo Sparty a Plzne, bohužiaľ sa obe mužstvá nestretla s najlepšou formou. O to to bolo zložitejšie. Snažili sme sa to nakombinovať, aby tam bola skúsenosť, charakter, aby hráči boli schopní zvládnuť tlak a boli odolní, “dodal Jarolím.

Pri svojej úvodnej nominácii sa už musel zaobísť bez brankára Petra Čecha, Jaroslava Plašila, romana Hubníka, Davida Lafata a Davida Limberského, ktorí ukončili reprezentačnú kariéru. Kvôli zraneniu nemohol byť povolaný kľúčový stopér Tomáš Sivok.

Prekvapením je aj brankár Drobný

Prekvapením v nominácii je tridsaťšesťročný gólman Drobný , ktorý prestúpil pred sezónou do Brém.V národnom tíme naposledy chytal pred tromi rokmi. “Jardu poznám aj osobne, som presvedčený, že priestor dostane. Keď sme riešili gólmanov, chceli sme tam mať strednú generáciu, čo je Vaclík, Koubek je mladší a Drobný zase skúsenejší,” uviedol Jarolím.

Svoju ďalšiu budúcnosť stále zvažuje kapitán Tomáš Rosický. “Mám v pláne sa s ním stretnúť. Momentálne trénuje individuálne. Keď bude zdravotne v poriadku a bude mať záujem reprezentovať, stále je to rozdielový hráč,” podotkol Jarolím.

Jarolím u národného celku nahradil kouča Pavla Vrbu, ktorý po neúspechu na júnovom európskom šampionáte vo Francúzsku a vyradenie už po skupine odišiel do ruskej Machačkala.Jarolím ešte s Mladou Boleslavou dokončil kvalifikácii Európskej ligy a potom sa presunul k reprezentácii.

Jarolím u národného celku nahradil kouča Pavla Vrbu, ktorý po neúspechu na júnovom európskom šampionáte vo Francúzsku a vyradenie už po skupine odišiel do ruskej Machačkala . Jarolím ešte s Mladou Boleslavou dokončil kvalifikácii Európskej ligy a potom sa presunul k reprezentácii.

Jarolíma JE 60! POZRITE SA NA UNIKÁTNE FOTOGALÉRIU & gt; & gt; & gt;