Írske oči sú na Škótsku pred kvalifikáciou republiky proti Gibraltáru

Lístky v niektorých kluboch majstrovstiev boli popísané ako “smiešne drahé” po prieskume Guardian, ktorý zistil, že ceny dospelých budú v tejto sezóne pravidelne prevyšovať 35 libier, pričom Sheffieldova stredu za niektoré hry účtuje 52 libier.

štúdie, stredná kategória A * zápasov na južnom stánku v Hillsborough sú najdrahšie dostupné miesta, s výnimkou prémiových sekcií pohostinnosti v celej lige. Osemnásť z 24 klubov v divízii ocenilo svoje najdrahšie lístky na 35 libier alebo viac. Päť z týchto klubov – Brighton, Fulham, Ipswich, Leeds a Streda – predávajú svoje najdrahšie lístky na 40 libier alebo viac. Niekoľko klubov ponúka promo akcie počas celého roka. Najlacnejší štandardný lístok pre dospelých dostupný v Brightone, MK Dons a Readingu je však 25 libier.Najlepšia dostupná cena je v Derby, ktorá ponúka 10 libier vstupov na malé množstvo zápasov za sezónu, zatiaľ čo fanúšikovia v Birminghame, Boltonu, Blackburnu, Cardiffu a Charltene si môžu pri niektorých hrách kúpiť lístky za menej ako 20 libier.

Najdrahšia sezónna lístka je vo Fulhame, ktorý účtoval 839 libier v jednom stánku, zatiaľ čo Ipswichova najlepšia cena je 829 libier, Sheffield Wednesday 760, QPR 719 a Brighton 715 libier. Najlacnejšia sezónna vstupenka v meste Hull City je 508 libier, nasleduje 465 libier v Brightone a 411 libra v Ipswich.Najlacnejšou sezónnou vstupenkou v šampionáte bola Charltonova skorá cena 175 libier, zatiaľ čo sedem ďalších klubov malo najlepšie voľby na 300 libier alebo menej, vrátane Birminghamu, Blackburnu, Bristolu City, Fulhamu, Huddersfieldu, Prestonu a Wolvesu.

Uvádza, že náklady na sledovanie klubu majstrovstiev pod kontrolou, pričom niektorí fanúšikovia organizujú protesty podobné tým, ktoré sú držané proti cene lístkov v Premier League.Majstrovstvá sú považované za príliš nákladné mnohými, pričom niektorí fanúšikovia tvrdia, že lístky by nemali stáť viac ako 20-25 libier. Futbalová liga povedala fanúšikom, ktorí si zakúpili najlacnejšiu vstupenku svojho klubu za obdobie rokov 2014 – kampaň zaplatila v priemere 15 libier za zápas, ale tí, ktorí si zakúpili lístky na jednotlivé hry, neponúkali z týchto zľav.

Federácia fanúšikov futbalu, ktorá organizuje Twenty is Plenty víkend o akcii pre fanúšikov v októbri povedal: “Tento výskum dokazuje to, čo mnohí fanúšikovia nám už roky hovoria – v mistrovstve sú k dispozícii niektoré dobré ponuky, ale aj mnohé smiešne drahé lístky. Vysoké ceny nie sú len problémom Premier League.Často hovoríme so zahraničnými fanúšikmi a novinármi, ktorí sú šokovaní, že lístky vo výške 40 libier sú bežné v druhej kategórii anglického futbalu. Pokiaľ je nám známe, nestane sa nikde inde. Hosťujúci fanúšikovia sú najmä hit vo vrecku, keď nedostane žiadne zľavy sezóny vstupeniek, zatiaľ čo miestne propagácia sú zriedka ponúkané k nim jeden.

“Ďalšie kluby by mali nasledovať príklad Coventry City, ktorí prisľúbili účtovať fanúšikov, ktorí navštívia Ricoh Arena nie viac ako 20 libier. Ak môže klub League One urobiť, prečo nie majstrovstvá? Všetci fanúšikovia by mali podporiť naše protesty na Twenty’s Plenty for Away Tickets, ktoré sa konajú 3. a 4. októbra. “

Kampaň FSF sa zameriava na zníženie cien, ktoré fanúšikovia účtujú.Množstvo priaznivcov Bristol City bojkotovalo prvý zápas sezóny v Sheffieldskej stredu kvôli lístkom v hodnote 39 libier v hostiteľskom klube a na majstrovstvách sú prívrženci klubov, ako sú Leeds a Nottingham Forest, často účtované za najvyššie ceny na zápasy.

Streda bola vykúpená thajskou spoločnosťou v čele s podnikateľom Dejphonom Chansiriom v januári. Po vyhlásení nového cenového plánu pre sezónu 2015-16, kde je zavedený systém klasifikácie zápasov od GA *, s kategóriami C, ktoré stojí v hodnote 43 libier na juhu – Chansiri vydal vyhlásenie na internetovej stránke klubu v reakcii na kritika. Časť hovorí: “Ak chceme dosiahnuť náš konečný cieľ propagácie, musíme sa na tejto ceste spoločne pustiť do väčšieho obrazu.Vediem túto cestu ako svojho predsedu, ale potrebujem čo najviac pomoci na ceste…keďže sa zvyšujú naše náklady, tak aj naše príjmy v podnikaní. “- Viaceré kluby ponúkajú propagačné akcie v celej sezóne vrátane lístkov vo výške 10 libier v Huddersfield; na Wolves si môžete kúpiť päť týždňov zápasov za 100 libier. – Derby uplatňuje politiku “dopytu”, pri ktorej sa zmenia ceny v závislosti od ich popularity. – Niektoré z najlepších sezónnych vstupeniek sú určené pre prémiové sedadlá, pričom kluby ponúkajú rôzne výhody pre tieto oblasti, vrátane Leeds United.Nie sú zahrnuté prémiové vstupenky Ipswich do výšky 60 libier a sezónne vstupenky v rozmedzí od 916 do 1202 libier. – ceny v Brightone zahŕňajú miestnu cestu do zápasov a zo zápasov. – Celá sezóna ponúka množstvo propagačných akcií vrátane lístkov vo výške 10 libier v Huddersfield; na Wolves si môžete kúpiť päť týždňov zápasov za 100 libier .- Derby prevádzkuje “dopyt” politiku, kde sa ceny vstupeniek mení v závislosti na ich popularite.- Niektoré z najlepších sezónnych lístkov sú pre prémiové miesta, s klubmi, ktoré ponúkajú rôzne výhody pre tieto vrátane Leeds United.Nie sú zahrnuté prémiové vstupenky Ipswich do 60 libier a sezónne lístky v rozmedzí od £ 916 do £ 1202.- Ceny v Brightone zahŕňajú miestne cesty do a zo zápasov.

Navrhoval sa, že fanúšikovia Sheffieldskej stredu si musia myslieť propagácie a prichádzajúcich transferov, keď zvažujeme nárast cien. Stuart Rogers, predseda klubu a trustov Bristol City Supporters, tvrdí, že fanúšikovia sú len málo premýšľaní. “Myslím, že 52 libier je príliš veľa,” povedal. “Ospravedlnenie, ktoré uviedol nový majiteľ Sheffieldskej stredu, bolo, že museli tieto ceny účtovať na financovanie propagačného posunu. Ako zastánca mesta Bristol, prečo by som to chcel?

“Myslím, že je na úrovni, ktorú sledujete.Existujú určité dôvody, kde je pravdepodobne 30 libier, pretože ste na polceste vidieť štandard futbalu, ktorý môže byť veľmi zábavný. V niektorých prípadoch zariadenia podporujú túto cenu.Ale ak ste fanúšik, ktorý zvyčajne nedostanete, často dostanete najhorší pohľad. “Minulý rok mnoho fanúšikov Wigan Athletic bojkotovalo svoju ponuku v Leeds v boxerský deň, keď boli ceny £ 36.

p> Billy Grant, ktorý spolupracuje s Brentford fanzine Beesotted a je členom rady FSF, sa domnieva, že najdôležitejšia cena je najlacnejšia v každom klube a hovorí: “Kľúčom v Brentforde je skutočnosť, domáci fanúšikovia fanúšikov a fanúšikovia sa môžu dostať za približne 25 libier, ak chcú zaplatiť túto cenu, čo je najlacnejšia cena.

“Rozdiel medzi našim scenárom a povedať Leeds, Norwich, Ipswich a Minulú sezónu v Middlesbrough bolo to, že na týchto miestach sme ako fanúšikovia nažili poplatok vo výške 34, 35, 32, 32 a 31 libier. Neboli nám ponúknuté sedadlá v regióne £ 20 – £ 30 ako niektorí domáci fanúšikovia.To zmieta a ukazuje, ako niektoré futbalové kluby veľmi málo zohľadňujú cestovnú podporu. “Facebook Twitter Pinterest Elland Road, domov Leeds United, ale aj ceny vstupeniek tejto sezóny až do výšky 42 libier. Fotografia: Dave Howarth / PA

V stredu najvyššiu cenu držiakov v hodnote 52 libier, ktoré ešte neboli použité v tejto sezóne, Grant dodal: “Je to absolútne hanba. To je miesto, kde sa futbalové kluby pokazia. Táto myšlienka, že niektoré kluby majú účtovať svojim fanúšikom veľmi rozumné ceny za sezónne lístky, ale potom naozaj kladie príležitostné fanúšikov a fanúšikov s vyššou prestupovou cenou je nesprávny. “Hovorca futbalovej ligy povedal:” Kluby ponúkajú rôzne ceny vstupeniek s najvyššou hodnotou, ktorá sa zvyčajne ponúkajú domácim fanúšikom, ktorí sa zaviazali k zakúpeniu sezónnych lístkov.Napríklad fanúšikovia, ktorí si kúpili najnižšiu cenovú ponuku svojho klubu, zaplatili priemerne 15 libier za zápas na sledovanie majstrovstiev futbalu v minulom roku.

“V dôsledku toho držitelia sezónnych lístkov tvoria čoraz väčší podiel základňu fanúšikov a účtuje 10 miliónov zo 16 miliónov plus vstupov do zápasov futbalovej ligy v každej sezóne. “Dôsledkom poskytnutia väčšej hodnoty na jednom konci spektra je to, že ostatní fanúšikovia, napríklad tí, ktorí platia za jeden zápas, nemajú zľavu. Zatiaľ čo jednotlivé kluby rozhodujú o svojej cenovej stratégii založenej na ich podrobnej znalosti svojich fanúšikov, regulačné podmienky v liga zabezpečujú, že fanúšikovia nebudú platiť viac než domácich fanúšikov za podobnú úroveň ubytovania. “

v ostrom kontraste s ostatnými európskymi druhými divíziami.V Nemecku sú bezpečné stánky na štadiónoch oveľa lacnejšie, pričom prevažná väčšina klubov druhej úrovne (2. Bundesliga) ponúka stánkové lístky pod 200 € (£ 146).

Marc Quambusch, fanúšik Borussia Dortmund a člen futbalových fanúšikov Európy, povedal: “Vstupenky FC St Pauli stáli minimálne 10 € [7,30 €] a maximálne 43 €. Momentálne organizujeme bojkot proti Hoffenheimu (v Bundeslige), pretože proti Borussia Dortmund účtujú minimálne 55 € za najlacnejšie miesto, 18 € za státie. Nikto by nemal akceptovať 55 € za zápas 2. Bundesligy. “Borussia účtuje 16 € za vstupenku do” žltej steny “a 33 € za najlacnejšie miesto. Za vrcholové zápasy sa účtuje zvláštny poplatok, ale fanúšikovia to neplatí v stojacej sekcii.Milujem anglický futbal, ale zabíja sám seba. “Ceny lístkov v Premier League vzdorujú samotnej kultúre, ktorá postavila hru David Conn Prečítajte si viac