Indovia žiadajú ospravedlnenie, záhadná žena im pri začatí OH ukradla slávu

India sa tešila na svoj okamih slávy, zápasník sušil Kumar hrdo zdvihol vlajku, keď … Čo to? Do čela indickej výpravy, ktorá defilovala pri slávnostnom otvorení olympijských hier v Londýne, sa znenazdania vmáčkla neznáma žena v modrých nohaviciach a červenej blúzke. Ukradla nám našu veľkú chvíľu, hnevá sa Indovia a po  organizátoroch hier požadujú ospravedlnenie.

“Nemala tam čo robiť, bol to jasný prípad nežiaduceho vniknutia,” posťažoval si indickým médiám šéf olympijskej výpravy v Londýne. “Budeme to s organizátormi hier riešiť a žiadať ospravedlnenie. Šokovalo nás to. Náš tím bol vidieť desať sekúnd a všetku pozornosť na seba strhla táto dáma,” dodal pobúrene.
Neznáma žena bola o to viac vidieť, že indická výprava bola zladená do žlto-tmavomodré kombinácia,  pričom indické športovkyne mali na sebe výrazne žlté šaty. “Nevieme, kto to je a prečo mala dovolené pochodovať s nami. Pritom začiatku bolo len pre našich športovcov a funkcionárov,” hneval sa šéf misie.

Organizátorom vytkli indickí funkcionári nedostatky v  otázke bezpečnosti. “Šla vpredu, mala úplne odlišné šaty. Nemala ani identifikačnú kartu. Niekto si ju predsa musel všimnúť,” reagoval podpredseda Indického olympijského výboru Tarlochan Singh. Žena vyzerajúce ako Indka bola podľa tamojších médií postgraduálne študentka z Bangalúr.

Indiu reprezentuje na hrách v Londýne 83 športovcov, čo je najviac v histórii.