Indiáni si vzali ALCS na Blue Jays, aby vytvorili prvé svetové série od roku 1997

Veľmi nepravdepodobný výkon v pitchingu pomohol zaradiť do World Series veľmi nečakaný tím.

Rookie Ryan Merritt chladne vydal vedenie k bullpenu vedenému Andrewom Millerom a indiáni z Clevelandu vyhrali svoju prvú vlajku od roku 1997 , vypustenie Toronto 3-0 stredu v hre 5 z AL Series Championship. Cleveland, ktorý nikdy nechodil do otvárača svetových sérií, bude v utorok večer hrať hru 1 v Progresívnom poli proti buď Chicago Cubs, alebo Los Angeles Dodgers. Tím manažéra Terryho Francona sa pokúsi posilniť to, čo už bolo magický rok v Clevelande po tom, čo LeBron James a Cavaliers získali prvý mestský šampionát od roku 1964. Indiánske titulné sucho sa datuje do roku 1948. Dodgers viedli Cubs 2-1 do hry 4 NLCS v stredu večer.Cleveland v tejto sezóne nehral ani klub. Miller, ktorý získal od New Yorku Yankees v obchode strednej sezóny, skončil ako ALCS MVP, keď indiáni vzali svoju šiestu vlajku.

Pri všetkých 11 hlavných ligových podujatiach pod pásom Merritt vzal kopci a vyzeral ako skúsený veterinář. 24-ročná leváčka odišla prvých 10 batérií a dovolila iba dva zásahy predtým, ako bola vytiahnutá po 41/3 započítaní. “Viem, že sa spoliehajú na mňa,” povedal Merritt. “Pred zápasom prišli a povedali mi, že majú chrbát, všetci mám chrbát, dobrý alebo zlý. Takže to trvá určitý tlak a ja som tam šiel a postavil som sa a dôveroval svojmu tímu. “

Merritt dostal klapky na srdce a klobúk od spoluhráčov, keď odišiel z kopca.Potom bolo na Clevelandových neúnavných strelcoch, aby držali trojnásobný náskok proti divokej karte Blue Jays. Miller znova urobil väčšinu ťažkých zdvíhaní, vlečených 22/3 inningov a Cody Allen vystrelil deviate pre uloženie. Víťaz Bryan Shaw pracoval pred tým, ako Miller vstúpil. Carlos Santana a Coco Crisp sa usilovali o indiánov. So starými džbánmi Carlosom Carraskom, Dannym Salazarom a Trevorom Bauerom, ktorí sa zaoberali zraneniami, indiáni neustúpili.

Cleveland predbehol obhajobu svetového šampióna Kansas City a vyhral Detroit, aby vyhral AL Central, a potom dal náhle ukončenie kariéry Big Papi, zamaskoval David Ortiz a Boston Red Sox v AL Division Series.Indiáni zostali na valcoch v ALCS a vypínali bláznivé Blue Jays.

Merritt – rodilý Texas navrhnutý v 16. kole Cleveland v roku 2011 – urobil len jeden štart v pravidelnej sezóne na konci septembra. Prvýkrát sa odohral v hre odvtedy, hoci v tomto mesiaci získal nejakú prácu v inštruktážnej lige v indiánskom jarnom výcvikovom komplexe v Arizone. Deň po tom, ako Toronto odvrátil pád , dav na kriviacom Rogersovom centre očakával, že Blue Jays sa prehodia nad nováčikom.Možno aj Blue Jays. “S našimi skúsenosťami v našej zostave som si celkom istý, že sa bude triasť vo svojich topánkach viac, než sme my,” povedal Toronto slugger Jose Bautista po hre Game 4. Merritt však namiesto toho vyrazil tri batérie v prvých dvoch pochodoch – všetci vyzerajú – a neumožnili baserunnerovi, kým Josh Donaldson nevytvoril jediný štvrtý singel. Po tom, ako Russell Martin vybral s jedným z piatich, bolo načase, aby sa Francona opäť naklonil k bullpenu, ktorý v 81. minúte usporiadal v hre Game 3 v pondelok.

s jedným v šiestom a mužom.Donaldson sa vrátil do dvojitej hry na Millerovom prvom ihrisku a vysoký ľavý prekonal siedmy a ôsmykrát s trochou ťažkostí predtým, než odišiel do Allena. Cleveland si zobral 1-0 v prvom kole, keď Mike Napoli zdvojnásobil a zanechal pokutu Ezequiel Carrera nesprávne prehrali loptu zo steny za chybu. Francisco Santor sa prvýkrát dostal do hry. Santana a Crisp pridali sólový výstrel do tretieho a štvrtého štartového štartéra Marca Estradu, ktorý dal strelcom AL Central 3-0.