Hořava je sám prekvapený, koľko dostáva v Plzni priestore

Plzenského Tomáša Hořava prekvapilo, že sa vo všetkých troch úvodných kolách objavil v základnej zostave. Teší ho, že v konkurencii Vladimíra Daridy a Pavla Horvátha sa dokáže presadiť a že sa mu darí aj herne. Dnes dokonca svojím prvým ligovým gólom od októbra 2011 pomohol k výhre 4:0 nad Ostravou.

“Keď som do Plzne prichádzal, nebolo jasné, či niekto neodíde. Všetci ale zostali, preto bola veľká možnosť, že moc hrať nebudem, pretože konkurencia je tu obrovská. Preto som veľmi rád, že v lige dostávam toľko priestoru. Šľape nám to, tak len aby nám to vydržalo, “povedal Hořava novinárom.

Aklimatizáciu v novom tíme po prestupe z Olomouca mu uľahčilo aj to, že Plzeň v úvode sezóny podáva ako tím veľmi dobré výkony a darí sa jej v ofenzíve. Z toho dnes ťažil aj Hořava, ktorý sa po 33 ligových zápasoch dočkal gólu. “Pamätám si, že som sa predtým naposledy trafil v roku 2011 proti Bohemce. Potom som bol pol roka zranený. Určite som ale rád, že som sa za Plzeň trafil už po troch zápasoch, najmä keď nie som žiadny veľký strelec,” povedal autor 11 ligových gólov.

K zásahu mu však svojou chybou pomohol aj brankár Michal Bárta, ktorý jeho skákavú strelu nedokázal vytesniť. “Bol tam vysoký odrazený loptu, ktorý som sa snažil trafiť z voleja. To sa mi podarilo, navyše tak, že to išlo k žrdi. Asi to brankár videl neskoro, inak by to asi chytil,” povedal Hořava.

Plzeň dala v úvodných troch kolách už 13 gólov, čo Hořava ani toľko neprekvapuje. “Je to tým, že sme veľa ofenzívnej tím. Podieľajú sa na tom všetci hráči. Pomáha nám aj to, že sme produktívne po standardkách. Navyše sa v útoku darí Wagimu (Wagner), takže vieme, že keď to odcentrujeme dobre do vápna, že sa dokáže presadiť, “dodal.