Hokejista sa ospravedlňuje za stávky: Trest je veľký, ale za blbosť sa platí

“Chcel by som sa ospravedlniť klubu, že kvôli mojej nevhodné klukoviny a nepochopenému vtipu bolo v médiách spomínalo meno klubu. Ďalej by som sa chcel ospravedlniť klubu, spoluhráčom i fanúšikom za problémy, ktoré som spôsobil. Moc ma táto záležitosť mrzí a týmto by som chcel požiadať o druhú šancu. Moc to chcem svojou pracovitosťou a poctivosťou svojmu klubu vrátiť, “píše Samohejl v ospravedlneniu na oficiálnych stránkach českobudějovického Motoru.

Trest považuje za veľký, ale rešpektuje ho. “Za blbosť sa platí,” uznáva talentovaný mladík. V rozhovore tiež vysvetľuje svoju verziu sledovaného prípadu.

Keď sa Samohejl so spoluhráčmi dozvedeli, že možno vsádzať na výsledky v juniorskej extralige, v kabíne sa hecovali, prebiehali tam klasické vtipy.Ale na začiatku tejto sezóny sa českobudějovickému hráči žart moc nepodaril.

“Bral som to ako srandu. Litvínovský brankár na to reagoval najskôr rovnakým tónom, keď sa mi vysmial a povedal mi, nech si radšej stavím na vodné pólo. Potom mi napísal, že mám v hlave guláš a naše konverzácie tým skončila. Ja som potom išiel na tréning a ďalej to neriešil, “líči Samohejl. “Staviť na svoje víťazstvo som nepovažoval za niečo zlé. Teraz viem, že to bola chyba. “

Gólman Patrik Spěšný potom konverzáciu ukázal trénerovi Robertovi Reichl a z” klukoviny “sa stal poriadny prúser. O prípad sa začala zaujímať aj polícia a rázne zasiahlo aj vedenie českého hokeja.

“Bol som z toho celkom zlý. Vysvetľoval som chalanom, o čo išlo, a všetci ma podržali.Chápali mojou situáciu a vedeli, že som to nemyslel vážne, “opísal Samohejl, ako reagovali spoluhráči.

Hráčov otec v prvých dňoch moc nespal, matka sa snažila syna v pokoji povzbudiť. Samohejla mrzeli niektoré komentáre verejnosti. “Určite sa toto nemá, ale myslím, že sa to riešilo až príliš,” uviedol.

Pre českobudějovického juniora by mohol byť rok bez možnosti hrať hokej vzhľadom k budúcnosti k likvidačný. Mnohí si kladú otázku, či vydrží nádejný útočník čakať. Samohejl pritom robil v staršom dorastu kapitána tímu, pôsobil aj v reprezentácii.

“Keď som zdravý a môžem normálne trénovať, tak som na tom lepšie ako hráč, ktorý je celú sezónu zranený. Ja to teda beriem z tohto pohľadu a myslím, že by mi to vyradiť nemuselo.Je mi jasné, že som si meno pošpinil a bude len na mňa, ako sa s tým vysporiadam, až sa vrátim, “tvrdí Samohejl.

Preto každý deň chodí na ľad, vďaka ročnej pauze bude mať aj viac času na školu. Českým Budějoviciam chce svoju chybu odčiniť tak, že sa dostane do A-tímu a treba sa pokúsi pomôcť vrátiť do mesta extraligu.

A už navždy si bude pamätať, že o niektorých veciach sa nežartuje…