Grygera kvôli zdravotným problémom zvažuje koniec kariéry

Obranca Zdeněk Grygera, ktorý už cez rok nehrá kvôli zdravotným problémom, zvažuje koniec kariéry. Rozhodnúť sa má do konca roka. Tridsaťdvaročný zadák mal počas jesene podpísať novú zmluvu s anglickým Fulhamom potom, čo sa zotavil po minuloročnej operácii kolena. Ale jeho návrat skomplikovala dve po sebe idúce zranenie stehenného svalu.

Aj preto Grygera, ktorého kariéru negatívne ovplyvnilo mnoho zdravotných problémov, podľa svojho agenta Jiřího Müllera zvažuje svoju ďalšiu budúcnosť. “Súčasná situácia je taká, že Zdeněk premýšľa čo a ako ďalej. Teraz sa sťahuje z Londýna späť do Českej republiky a v hre je aj bet365 ukončenie kariéry. Definitívne jasno by malo byť do konca tohto roka. Je čisto na ňom, ako sa rozhodne, “povedal ČTK Müller.

Podľa kouča Fulhamu Martina Jola, pod ktorým sa Grygera od leta pripravoval, sa český obranca už skôr zmieruje s uzavretím kariéry. “Povedal mi, že v tejto chvíli končí. Chce sa dať do poriadku po zdravotnej stránke a dostať sa späť do formy, pretože má nejaké problémy s unibet bokom a kolenom,” uviedol Jol, podľa ktorého nie je vylúčený Grygerův návrat v prípade plného uzdravenie.

Grygera pred touto sezónou plánoval, že vo Fulhamu, kam zamieril vlani v auguste z Juventusu Turín, uzavrie nový kontrakt. Český zadák vlani v londýnskom klube odohral len sedem zápasov, v novembri utrpel vážne zranenie kolena, a keď sa zotavil, viedol s Fulhamom rokovania o ďalšej spolupráci. Tú ale podľa všetkého zničila dve po bet-at-home sebe idúce svalové zranenia. “Keď sa Zdeněk dostal z prvého problému sa svalom, tak si asi pred týždňom zranenie obnovil zase. Preto už to vo Fulhamu pokúšať nebude,” uviedol Müller.

Grygera, ktorý v reprezentácii nazbieral 65 štartov as výbery do 21 rokov získal striebro i zlato na európskych šampionátoch, je tak teraz stále voľným hráčom bez zmluvy. “Zdeněk by sa ani po tak dlhej pauze nechcel znova vrhať do ťažkej anglickej ligy. Teraz sa radšej bude venovať doliečenie a individuálnej príprave. V januári sa uvidí viac,” uviedol Müller.