Gilardino nechýba motivácia, v Serii A sa chce dostať na 200 gólov

Alberto Gilardino v posledných rokoch pravidelne menil dresy a jedno sťahovanie sa mu nevyhlo ani pred dvoma týždňami. Skúsený taliansky útočník definitívne opustil čínsky celok Guangzhou FC a zakotvil na Sicílii, z ponúkaných možností si nakoniec vybral Palermo …

Gilardino o sebe dal kedysi veľa hlasno vedieť vďaka gólovým hodom v drese Parmy a pred desiatimi rokmi mu odmenou bol prestup do AC Miláno. U Rossoneri strávil celkom tri sezóny, ďalšieho tri a pol roka strieľal bránky v drese Fiorentiny.

Od januára 2012 potom začal pravidelne striedať dresy. Všetko začalo prestupom do Janova, po ktorom nasledovalo hosťovanie v Bologni a vlani transfer do Guangzhou. Z Číny do Talianska sa Gilardino vrátil už začiatkom tohto roka, v januári si ho vypožičala Fiorentina.

“Necítim sa na 33 rokov. Mám obrovskú motiváciu,” prezradil na tlačovej konferencii.

“Vybral som si Palermo, keďže ide o dobrý tím. Chcem tu uspieť a mojím cieľom je dosiahnuť v Serii A hranice 200 gólov,” dodal.

Gilardino nie je zase tak ďaleko od splnenia svojho cieľa, v talianskej lige totiž do tejto chvíle nastrieľal 177 gólov.