Fulham FC – Liverpool FC (pondelok 21:00)

vyber si: 20€ bonus anebo 50€ bonus
Úplne si to ešte nesadla – to by mohli hovoriť obaja manažéri či fanúšikovia oboch klubov. Liverpool hlavne atmosféru na Anfield Road nedokáže poriadne oceniť, takže paradoxne pozbieral viac bodov vonku ako pred domácim publikom. Cottagers si pre zmenu ešte zvyká na praktiky nového manažéra Martina Jola.

Holandského stratéga si ešte z pôsobenia v Tottenhamu dobre pamätáme ako muža vyznávajícího ofenzívnu taktiku, nápaditú kombinačné hru. To nie že by jeho terajším zverencom bolo cudzie, veď mnohokrát Fulham nastupuje s jediným čisto defenzívnym záložníkom a tromi útočníkmi, pričom medzihra málokedy vyložene viazne. Horšie je predaj týchto schopností na gólovej trhu. Ak uvážime posledné štyri zápasy Cottagers vo všetkých súťažiach, aktuálne majú priemer pol streleného gólu na zápas. Výsledkom nielen tohto momentálneho rozpoloženia sú všehovšudy dve výhry, 16. priečka a len dvojbodový náskok na práve zostupujúce Rovers.

Z minulých siedmich predstavení pred slávnu tribúnou The Kop vzišlo hneď päť remíz – to je presne tá mizerná domáca bilancia Reds, o ktorej hovorím v prvom odseku. Ďalšie znepokojivú štatistiku potom ponúka napríklad aj sám Luis Suárez, ktorý vychádza strelecky naprázdno už mesiac a pol, hoci má na zápas pomaly tri dobré šance, alebo Stewart Downing s “kanadskou” bilanciou 0 +0. Jednoducho to nie je ono. Posledné dve kolá však museli liverpoolským priliať sebadôveru do žíl. Najprv výhra nad Chelsea, potom vitálne remíza s vedúcim Manchestrom City; Reds stále budú nespochybniteľným favoritov. A tým skôr, keď musí vycestovať von – práve na Craven Cottage, kde naposledy úradovali a zvíťazili jasne 5:2.

Damienovi Duff sa opäť ozvali problémy s lýtkom, jeho štart v pondelkovej dohrávke ale nie je dopredu vylúčený. Úplne stopercentne zdravý pritom nie sú ani ďalšie ofenzívne klenoty; Dembélé živí asi najväčšia pravdepodobnosť, zatiaľ čo Dempsey by sa mal vrátiť po chvíľke marodění sa stehnom.

Zrovna keď sa nadýchol k niekoľkým slušivým výkonom, zostrelil Lucasa Leiva škaredé zranenie kolena, ktoré ho vyradí do konca práve prebiehajúceho ročníka. Kenny Dalglish tak is prihliadnutím na absenciu Gerrarda bude musieť stred poľa trochu zlepovať. Dosť možno siahne po nie príliš skúsenom Spearingovi.

tip: 2
kurz: 2,10
Najlepši kurz :

zdroj: http://www.eurofotbal.cz