FK Senica – Spartak Trnava

Senica zvládla úvodné Majstrovský vystúpenie v sezóne 2013/2014, v ktorom Zvíťazil na domacej pode nad Spartakom Trnava tesne 2:1. Záhoráci po dvojgólovom náskoku a aktívnej hre v závere “zaspali” a Nakoniec sa báli o Víťazstvo, Ktory však Napokon Udrzala. Za zmienku stojí skvelá divácka návšteva, zápas bol požiadal súd Vypredané.

Prvú vážnejším Akciu si vypracovali Záhoráci už v 3. minúte, kedy však Piroskovu šanciach vychytal Rusov. V Nasledujúci minútach sa hra presunula do stredu Pola, kde bola futbalovejšia Senica. Početná divácka kulisa si však dlhsie neprišla na peknú akciu, Ktorá prišla až tesne po polhodine hry. Do dobrej príležitosti sa Vtedy dostal navrátilec Procházka, kapitán Trnavy však svoju šancu nepremenil. V závere Polčas Senica zabrala a snažila sa o úvodný gól, který sa im hľa podarilo streliť. Po nepresnej hlavičky Diarrassoubu sa o niekolko sekúnd neskorý presadila Juraj Piroska, který umiestnenou strelou prekonal mladého Rusova – 1:0. Senica teda do šatne odchádzala spokojnejšia, po góle do šatne vyhrávala 1:0.

Britain Soccer Premier League

Zaujímavý súboj mohli diváci vidiet hľa v Druhom Polčas. Senica bola Mierne aktívnejším a snažila sa o Zvýšenie svojho náskoku. Prvýkrát však pohrozili hostia, no Procházková pokus Šulla kryl. O pat minút sa do dobrej šance na druhej strane dostal Piroska, no v tom momente sa vyznamenal hľa Dobrivoj Rusov. Záhoráci pokračovali v aktivite a v 66. minute sa dočkali druhého gólu. O tento zásah sa postaral striedajúci Jaroslav Diviš, který Vydareny hlavičkou po krásnom centri z ľavej strany prekonal Rusova – 2:0. O dve minúty neskor sa peknou strelou prezentoval Piroska, no jeho pokus tesne minul brvno. V Nasledujúci minútach sa hra ukľudnila, no zápas nabral obrátky v závere zápasu, kedy Trnava začali hrať vabank. Obrovskú šancu mal Najprv Grabež, no jeho pokus krásne zblokoval mladý obranca Čermák. Do šance sa následne dostal Klabník, který sa však nemýlil, keďže doklepol prudký center do poloprázdnej brány – 2:1. V záverečnej minúte Mohol Spartak vyrovnať po obrovskej šancu Hodek, ale bravúrne zákrok Sully ukľudnil priaznivcov Senice, Ktory sa mozu tesit z víťazstva 2:1.