FC Nantes – AS Monaco

AS Monaco konečne bodovalo. Ale že by svojím výkonom umlčalo všetky pochybovačov, to sa rozhodne povedať nedá.

Pred týmto zápasom sa minuloročný vicemajster pohyboval v zostupovej zóne so skóre 2: 6. Nutné dodať, že dva góly do siete Danijela Subasic padli z pokutových kopov a ďalší mohla nasledovať, pretože chorvátsky gólman fauloval Yacineho Bammoua. Na lopte sa postavil Serge Gakpo a nedal, čo sa neskôr ukázalo byti rozhodujúcim momentom zápasu.

V závere prvého polčasu totiž padla jediná bránka zápasu, ku škoda Gakpého, trénera Michela Der Zakariana a domácich priaznivcov na Stade de la Beaujoire do siete Maxima Dupého. Stalo sa tak po centre Layvina Kurzawa, ktorý si našiel Ostrostrelec Falcao a hlavou zamieril úplne presne, čím poslal svoj tím do vedenia 1: 0.

Les Canaris v druhom polčase skúšali vyrovnať, avšak obrana kniežacieho klubu tenktokrát pracovala veľmi dobre. V 85. minúte si však Monačtí pri rohovom kope Vincenta Besse neobsadili optimálne hráčov, z čoho vyústila strela Kiana Hansena do brvna. Za chvíľu centroval znova Bessat a Subasic mal čo robiť, aby nelovil balon zo siete.

Znovu sa však potvrdila štatistika, že Monaku sa proti Nantes mimoriadne darí. Žiadny iný klub v Ligue 1 sa nemôže proti tomuto celku pochváliť tak úspešnou bilanciou, ako ten kniežací. V budúcom kole však na Falcao a spol. čaká Lille, ktoré doteraz neinkasovalo. Nantes privíta opäť na svojom štadióne Montpellier HSC.