FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905

Veľmi dôležité tri body si zo súboja s pražskými Bohemians 1905 pripísal Hradec Králové. Votroci totiž doma zvíťazili po jedinej góle Davida Vaněčka 1: 0 a v tabuľke im patrí posledná nesestupové miesto. Kľúčovým okamihom sa stala nepremenenej penalta Jozefa Jindřiška.

Klokany mohli zo súboja s Hradca vydolovať oveľa viac, než len tesnou porážku. Presne po polhodine hry totiž mali po faule Rolka na Jarolíma možnosť pokutového kopu, ale Josef Jindřišek bránku prestrelil. To bol dosť možno kľúčový okamih celého stretnutia. Prvý polčas síce skončil bez gólov, ale na východe Čiech sa hral pomerne atraktívny futbal.

V 54.minutě sa Hradci naskytla veľká príležitosť, ale Vaněček z uhla nedokázal trafiť priestor medzi troma žrďami. Na druhej strane zasa musel boxovať nebezpečný center gólman Koubek. Po hodine hry zase netrafil bránku Mareš a šanca hradeckých začali pribúdať. Votroci sa nakoniec dočkali v 64.minutě, Štípek poslal do vápna jemný center a David Vaněček hlavou prekonal Zlámal – 1: 0 pre Votroky.

Bohemians ale mali ešte dosť času na nepriaznivý vývoj zareagovať a štvrťhodiny pred koncom boli skutočne blízko vyrovnania, avšak Bratanovič trafil len postaveného obrancu. Na opačnej strane barikády domáci hrozili z brejkov a po jednom takom musel Zlámal likvidovať šancu Shejbal. Klokany sa v závere snažili kosba mohli, ale vyrovnať už nedokázali.

zdroj: http://www.uni-suomi.com