Everton FC – Stoke City (nedeľa 16:00)

vyber si: 20€ bonus anebo 50€ bonus
Úvodnej nedeľnej zápas sa na sto percent premení v dôstojný pietny akt. Nedávno zosnulý Gary Speed ​​sa netajil tým, že je pre neho Everton od chlapčenských rokov klubom číslo jedna, a tiež za neho koniec koncov niečo málo odkopal. V ponurej atmosfére sa teda akoby nevdojak odohrá duel, v ktorom pôjde v prvom rade o upevnenie pozície v pokojnom strede tabuľky.

Toffees sa už zrejme zase začínajú zbierať z klasickej letargie, ktorú si rok čo rok zažívajú na začiatku sezóny. Naposledy dvakrát zvládli zvíťaziť, takže sa posunuli dokonca medzi prvú desiatku a na bodovú hranicu, ktorú zdieľajú s ôsmou Aston Villou. Chuť si ale minule napraviť aj Stoke, ktorý čtyřzápasový bodový pôst utnul relatívne presvedčivou výhrou nad Blackburnom. V týždni si navyše zabezpečil postup do ďalšej fázy Európskej ligy. Na druhú stranu je známe a donekonečna omieľanie, že sa zatiaľ Potters nedokázali vysporiadať s prechodom z medzinárodných kolbíšť na tie domáce – doteraz takú zmenu vždy nasledovala porážka, zvyčajne krutá.

Everton už sedemkrát po sebe na svojom ihrisku nepoznal v Stoke premožiteľa. Posledná prehru pred vlastným publikom s týmto súperom datujú karamelky do roku 1981. Na druhú stranu tento rok na Nový rok, keď sa obaja celky stretli naposledy, Potters konečne po bezmála 30 rokoch oslávili nad Evertonom víťazstvo. Podarí sa im teraz na tomto úspechu vystavať ďalšie, pomerne dosť potrebný?

Pre nedeľný výlet by Moyesova partia mohla byť povzbudená o návrat hneď troch kľúčových borcov. Distin s Nevillom sú pripravení vystužiť defenzívne zložku mužstva, pričom podobne ladený Rodwell by zároveň mohol prekonať bolesť narazeného rebrá.

Andy Wilkinson, snáď aby sa nepovedalo, ap hneď dvakrát naraz: trápi ho lýtko i koleno. Kvôli tomu vynechal duel s Kyjevom a je možné, že ani v tomto ligovom kole nenastúpi. Naopak Woodgate sa vráti zrejme na sto percent.

tip:1
kurz: 1,72