Espanyol Barcelona – SD Eibar

Domáce Espanyol nezvládol vstup do nového roka tak, ako si asi ešte pred zápasom predstavoval. Nadviazal na “tradíciu” dnešných smolných zápase favoritov a podľahol pred vlastnými fanúšikmi Éibar pomerom 2: 1. O góly sa postarali Manu Del Moral a Eneko Bóveda za hostí, v druhej polovici potom aspoň znížil domáci Felipe Caicedo. Viac už Espanyol nestihol a s bodmi sa lúči.

Barcelonský tím je v tejto chvíli na pozíciu desiatej, zatiaľ čo nováčik z Éibar pokračuje vo svojej “krasojazde” a je už ôsmy. Európske poháre tak nie sú zase moc vzdialené. Prvých desať minút sa v podstate k ničomu nedostala ani jedna strana. Až po ich uplynutí si do vápna na center z pravej strany zbehol skúsený Montanes, ale netrafil loptu. O chvíľu neskôr centroval Sergio García, gólman Irureta v pohode schoval loptu do rukavíc. Až po dvadsiatich minútach sa musel predviesť aj brankár Kiko Casilla, ktorý musel na zem po rane Manu Del Moral.

Po tridsiatich minútach sa do šance dostal rovnaký hráč a tentoraz už si viedol oveľa lepšie. Po rýchlej kombinácii na ľavej strane poslal spätnú prihrávku do vápna Berjón a stredopoliar Manu Del Moral využil toho, že nebol strážený. Skvelú trefou prepálil pred sebou stojaceho brankára Casillo a hostia viedli 1: 0.

Sotva sa domáci chceli nadýchnuť k náporu a boji o body, hostia ich znovu potrestali. Po rohovom kope najlepšie vo vápne zorientoval vrtký Eneko Bóveda, ktorý nečakal na príhodnú chvíľu a nespracovával, ale prostým kopom cez hlavu poslal svoj tím do dvojgólového vedenia – 2: 0.

Desať minút po zmene strán sa po rohovom kope parádne ranou z veľkej diaľky prezentoval Arbilla, ktorý však narazil na skvele postaveného brankára Xabiho Iruretu. Ten bol včas na svojom mieste a loptu vyrazil! Pol hodiny pred koncom stretnutia sa k lopte dostal Juan Rafael Fuentes, ktorý mal dosť voľného priestoru pred sebou. Hoci nebol nikým vyrušovaný, nezakončil správne. Svoj pokus poslal mimo tyče. Dvadsať minút pred koncom zápasu sa po faule Daniho Garcíu otvorila pred domácim Espanyolom možnosť zahrávať priamy voľný kop a vôbec to nedopadlo zle. K dorážke sa dostal Caicedo, ktorý hlavičkoval do brvna!

Felipe Caicedo sa však predsa len presadil. Dobre si našiel miesto vo vápne, tam sa zniesol dlhý pas od poliacou čiary a zvyšok už bol jednoduchý. Caicedo predčil svojho strážcu a hlavou prekonal brankára Xabiho Iruretu. Domáci Espanyol Barcelona sa dostal späť do hry, ale viac už nestihol. Do šance sa dostal aj Sergio Garcia, ale ten si už v nadstavenom čase neporadil s dobre vyběhnuvším brankárom súpera a nepřehodil ho.