Džungle sú streľbou, aj keď prekročili bežecké lyžovanie na biatlon

Jeho taktika sa ukázala ako úspešná aj počas štartovacieho štvrtku na tohtoročnom európskom juniorskom šampionáte na Novom Meste na Morave. “Môžem sľubovať najviac v individuálnom závode,” povedala Zemlička. “Dúfal som, že s bezchybnými streľbami, alebo najhoršie s jednou chybou, by to mohol dať na pódiu.”

Střelnice nakoniec vynechala len raz.A tak vyhral piate miesto. “Som veľmi spokojný,” usmial sa. “Je to asi najlepší výsledok v mojej doterajšej kariére,” tvrdí majiteľ bronzové medaily zo štafety na minuloročných majstrovstvách sveta v rumunskom Cheile Gradistei.

V sobotu navyše rovnaké umiestnenie zopakoval v šprinte, v ktorom tiež minul raz a od bronz ho nakoniec rozdelil na menej ako dvadsať sekúnd. “Keď som zistil, že mi idú výborne lyže, tak som to kopol. Snažil som sa udržať krok, ale v poslednom kole som nič nevidil, “povedal novinárom Žemlička.

Pochádza z Včelákov, městys s 550 obyvateľmi ležiacim osem kilometrov severne od Hlinska v Čechách. “Začal som so športom v prvej triede. Najprv v lyžiarskom klube Hlinsko Classic, “opisuje.K biatlonu prešiel vďaka svojim výkonom v bielej stope na Zimných olympiádach mládeže.

“Vzniklo to tak, že za mnou prišiel Jirka Faltus (vedúci tréner žiactva Klubu biatlonu Letohrad – pozn. Red.), Ktorý na detské olympiáde urobil klasický lyžiarsky tréner a spýtal sa, či chcem vyskúšať biatlon. Tak som do toho šiel a doviedlo ma to až sem, “usmieva sa.

Je vidieť, že išlo o dobrú voľbu. “V bežeckom lyžovaní by som sa asi nedostal tak ďaleko ako dnes v biatlone,” myslí si Žemlička, ktorý hneď pri prvom štarte na európskom šampionáte v Novom Meste na Morave splnil želanie reprezentačného trénera juniorského tímu Vlastimila Vávru a vybojoval umiestnenie v elitnej desiatke.

Európsky šampionát je pre slovenských juniorov prvom z dvoch vrcholov tohtoročnej sezóny.Na konci februára je v Osrblie majstrovstvá sveta. Môže Zemlička porovnať význam oboch šampionátov? “On je doma. Majstrovstvá sveta sú však ešte dôležitejšie, “myslí si.

Na slovenskom totiž budú navyše štartovať aj dve najväčšie hviezdy juniorského biatlone, Rakúšan Felix Leitner a Švéd Sebastian Samuelsson, ktorí sa teraz chystajú na svetový šampionát dospelých v rakúskom Hochfilzene.

“Dá sa za predpokladu, že ak by tu boli, určite by zasiahli horný rad. Takže je ťažké povedať, ako by som bol nakoniec, “nechce sa tipovať. “Okrem toho nórsky tím chýba úplný nórsky tím, ktorý príde do Osrblie.Takže pretekári, ktorí sa chystajú bojovať o najvyššiu priečku, budú ešte viac. ”

Ale džem sa teší atmosfére majstrovstiev Európy doma. “Je určite krásne začať tu v poslednom roku medzi juniormi. Máme tú výhodu, že stopy na Novom Meste sú úplne štíhle, “uznáva a teší sa na podporu českých fanúšikov. Pomôže mu to uspieť v nedeľnom bojovníkovi?