Dokázali sme, že nám remíza nestačila, znie z Juventusu

Juventus v stredu výhrou 1:0 v Donecku vyvrátil predzápasové špekulácie o možnej hre na remízu, ktorá by mu stačila na postup zo bet365 základnej skupiny Ligy majstrov na úkor Chelsea. Turínsky celok nijako nekalkuloval a po tretej výhre v LM za sebou sa kvalifikoval zo skupiny E do vyraďovacej časti z prvej pozície.

“Vedeli sme, že nám stačí bod, na remízu sme však nehrali. Chceli sme zvíťaziť a to sa nám podarilo,” uviedol športový riaditeľ Juventusu Giuseppe Marotta.

“Keby sme chceli hrať na remízu, tak bet365 pravdepodobne prehráme, pretože Šachťor má veľa skvelých futbalistov, ktorí vás potrestajú. Snažili sme sa útočiť a vyhrať,” doplnil obranca Giorgio Chiellini.

Jeho tím nezačal v tejto sezóne LM dobre a s tromi bodmi z troch zápasov bol v tabuľke až za Doneck a Chelsea. Záverečný finiš však posunul unibet talianskeho majstra ďalej práve na úkor anglického obhajcu trofeje.

“Prešli sme ťažkú skupinou. V posledných dvoch zápasoch sme porazili európskeho majstra Chelsea aj prekvapenie súťaže Šachťor. Naše sebavedomie rástlo s každým zápasom a dokázali sme, že môžeme súperiť s každým,” upozornil Marotta.

Dôležitosť domáce výhry 3:0 nad Chelsea vyzdvihol aj asistent Angelo Alessio, zastupujúci potrestaného hlavného trénera Antonia Conteho. “S postupujúcim časom sme získavali čoraz väčšiu istotu a vieru v seba samého. Prvýkrát sa nám to podarilo s Chelsea a potvrdili sme to aj proti Šachťor,” konštatoval Alessio.

Na stretnutie s ukrajinským šampiónom vraj bola dôležitá taktická príprava. “Vedeli sme, že ich hra je založená predovšetkým na individuálnych talentoch, hoci nám robili nejaké problémy aj v protiútokoch. Ako sa nám prvýkrát podarilo zablokovať ich kreatívne stred, tak prestali byť organizovaní a mohli sme ich neutralizovať,” konštatoval asistent kouča.

Zvýšené sebavedomie potvrdili aj samotní hráči, ktorí v osemfinále narazí na jedného z šestice Porto, Arsenal, Real Madrid, Valencia, Celtic a Galatasaray. “Chcem v ďalšom kole Real, pretože som nikdy nehral na štadióne Santiaga Bernabeua. V priebehu súťaže sme získali sebadôveru, vieru a tiež sme starostlivo študovali všetky naše súpera,” povedal obranca Leonardo Bonucci.