De Gea po stroskotaní prestupu do Realu predĺžil s Man Utd

David De Gea sa v posledný prestupový deň ocitol len chĺpok od kabíny Realu Madrid, po stroskotaní prestupu však obrátil o 180 stupňov a v okamihu spojil svoju najbližšiu Unibet budúcnosť s Manchestrom United. Namiesto toho, aby sa teda už budúce leto stal voľným hráčom, mal by takto na Old Trafford pôsobiť aj v najbližších štyroch sezónach …

“Som radosťou bez seba, že môžem začať písať novú kapitolu mojej kariéry u United,” stojí okrem iného v oficiálnom vyhlásení španielskeho reprezentačného brankára, ktorý doteraz v tejto ligovej sezóne za klub nenastúpil.

“Vždy som si moc užíval hranie s týmito skvelými hráčmi pred našimi fantastickými fanúšikmi. Manchester United je špeciálnym klubom a Old Trafford tým ideálnym miestom pre môj ďalší rozvoj,” pokračoval ďalej 24-ročný De Gea.

Podpis štvorročného kontraktu s opciou na ďalší rok takto De Geovi podľa informácií Telegraphu novo zaručuje týždenný zárobok v závratnej výške 200 tisíc libier.

“David bol veľmi dôležitou podperou našich minuloročných výkonov a po minulej dve sezóny bol klubovým hráčom roka,” pripomenul manažér Louis Van Gaal, ktorý doteraz kvôli Unibet zložitej Španělově situácii uprednostňoval Argentínčana Romera.