Daníčka trápi forma Slovácka: Neznášam prehry, nie je to teraz so mnou ľahké

“Ja idem do každého zápasu s tým, že chcem vyhrať. Neznášam prehry, ale derby sa Zlínom je úplne odlišné stretnutie než všetky ostatné, “hlási Daníček pred očakávanou pondelkové bitkou na ihrisku krajského protivníka.

Slovácko však v lige už jedenásť zápasov v rade nevyhralo a po víkendových výsledkoch padlo v tabuľke na posledné miesto.

“Rodina to so mnou teraz nemá ľahké, pretože cez víkend sa so mnou moc baviť nedá.Nie som splachovacie, neviem neúspech ľahko hodiť za hlavu, “priznáva príkladný bojovník zo stredu zálohy. “Vždy ma to strašne zožiera a babrám sa v tom, ale zase ma to motivuje k ďalšej práci.”

Posledné tri stretnutia Slovácko prehralo zhodne tříbrankovým rozdielom, Daníček však neprepadá beznádeji. “Je pravda, že do zápasov sme väčšinou nevstupovali zle. Naopak sme boli aktívni a mali rad šancí, ale namiesto toho, aby sme išli do vedenia, tak sme z prvej šance súpera inkasovali, “hovorí Daníček.

Po prvej obdržané bránke ale u mnohých hráčov Slovácka pravidelne výkon upadá. “U mňa sa pri inkasovanom góle v hlave nič nemení. Ja idem od prvej do poslednej minúty vždy na sto percent.Naopak to beriem tak, že s nepriaznivým stavom sa dá vždy niečo urobiť. Na futbale je krásne, že zápas nie je stratený mnohokrát ani za zdanlivo rozhodnutého stavu, “poznamenal Daníček.

Slovácko ani v jednom zo štyroch novodobých derby nad Zlínom nedokázalo zvíťaziť, bralo len dve remízy. Ďalšia strata je pre Daníčkův tím vzhľadom na kritickú situáciu v tabuľke neprijateľná.

“Teraz sú pred nami posledné dva ligové zápasy roka a v hre je šesť bodov.Zápas v Zlíne nás môže odraziť tam, kam chceme, pretože vyhrať derby na pôde krajského rivala, to by pre nás bola veľká vzpruha, “hovorí Daníček is výhľadom na sobotňajší záverečný domáci duel proti predposlednej Jihlave.

Daníček musel pred týždňom zaskočiť v obrane za vykartovaného stopéra Hofmanna.

“v mládežníckych kategóriách som na poste stopéra nastupoval, ale je pravdou, že som cítil, že to nie je post, na ktorom nastupujem pravidelne,” teší sa na dnešný návrat do zálohy.