Dallas basketbalisti havarovali v NBA Philadelphia o 53 bodov

“Som si istý, že si to budeme pamätať. Už ju nechceme zažiť. Nikto z nás si zvykne na takéto porážky. Štve nás každá, “povedal líder Sixers Michael Carter-Williams, ktorý hral prvýkrát od májovej operácie ramena a dal 19 bodov. “Zajtrajšia ďalšia hra. Tá zlá správa je, že toto nevymažete, “povedal kouč najmladšieho tímu ligy Brett Brown.

Dallas ovládol už prvú štvrtinu 38:10 a pár minút pred koncom viedol až o 58 bodov, čo by bola najvyššia prehra v História Philadelphie. Hostia ju odovzdali posledných päť bodov zápasu. Dallas viedol 21-ročnou hviezdou nemeckého Dirka Nowitzkého.Jeho tím si v tejto sezóne už v treťom z piatich domácich zápasov vypracoval v prvej polovici aspoň třicetibodové vedenia, medzi strelcov sa zapísal každý z 13 hráčov.

Chicago ako prvý v sezóne dobylo palubovku Toronta (100: 93) , Ale hra bola dokončená znova bez Derrick Rose. Majster sveta po nedávnom zranenie členka odohral druhý zápas v základnej zostave, ale v závere ho posadili na lavičku problémy so stehenným svalom. “Myslím, že je to len malé zranenie. Zle som šliapol, najskôr som dostal len kŕč, “konštatoval Rose, ktorý k výhre Bulls prispel 20 bodmi.

Hviezdou zápasu bol jeho spoluhráč Pau Gasol, ktorý nazbieral 27 bodov a 11 doskokov.Toronte nestačilo 20 bodov Kylea Lowryho.

Husársky kúsok sa podaril v poslednej sekunde hráčom Memphisu, ktorí zdolali Sacramento 111: 110. Grizzlies vhadzovali z autu a mali len 0,3 sekundy na zakončenie. Vince Carter hodil loptu priamo pod kôš a Courtney Lee stihol z podbehu skórovať. Lee korunoval najväčší obrat v histórii klubu, Memphis v zápase prehrával už o 26 bodov.

“Prehrali sme, ale nie kvôli poslednú akciu zápasu. Premrhali sme šestadvacetibodový náskok, takže sme si nezaslúžili vyhrať, “povedal tréner Kings Michael Malone.

Golden State Warriors zdolali Brooklyn 107: 99. Warriors zabrali po dvoch prehrách a v Západnej konferencii sú tretí s bilanciou 6: 2.Klay Thompson s 25 bodmi vyhral a všetci jeho základný mate piati hráči boli v dvojmiestnych číslach.