Córdoba CF – Valencia CF

Dráma až do posledných minút bolo k videniu v sobotňajšom zápolení Córdoby s hosťami z Valencie. Netopiere síce vyhrali, ale stálo to veľa úsilia. Córdoba podal veľmi dobrý výkon, ale na body to nakoniec nestačilo. Kým prvý polčas nepriniesol veľa atraktívne podívané, druhý už bol oveľa lepší.

Pod dohľadom arbitra Undiana Mallenca sa do základnej formácie zoradili napríklad Pablo Piatti, Rodrigo alebo Rodrigo de Paul. Na Alvara Negreda už nezostalo miesto. Od prvých minút sa do zápasu dostal aj obranca José Luis Gaya, ktorý vďaka skvelým výkonom zaujal niekoľko najlepších tímov v Európe. Za Cordoby sa od prvých minút dostali na ihrisko Héldon, Bebe alebo Ghilas. Desať minút pred koncom prvého polčasu sa hostia dostali do vedenia po góle Andrého Gomesa. Domáci ale v druhom polčase zrovnali gólom Nabil Ghilas. Desať minút pred koncom zápasu sa ale favoriti nadýchol k útoku a výsledkom bol vedúci gól Pabla Piattiho.

Domáci tím bol od začiatku mierne aktívnejší a napríklad pokus Bébého nebol vôbec zlý. Po šiestich minútach sa pokúšal zakončovať záložník Andre Gomes, ale lopta trafil len kolenom. O dve minúty neskôr sa do šance dostal Bebe, ktorý sa zdanlivo ľahko zbavil protihráča a vypálil. Jeho tvrdá rana pravačkou bola veľmi zaujímavá, ale brankár Alves bol včas na mieste a loptu vyrazil.

Pareja centroval ku vzdialenejšej žrdi, kde skákavý lopta narobil problémy domácim, ale lopta včas odpálil Crespo. Po pätnástich minútach sa dlhý pas dostal na Rodriga, ktorý hlavičkoval. Nebol ale presný ani dôrazný. Ďalších pätnásť minút tempo zápasu poľavilo a Valencia sa snažila ukolísať svojho súpera. Strela Rodriga de Paula mierila síce zaujímavo do brány, ale brankár Mikel Saizar si celú situáciu včas postrážil.

Ku koncu polčasu sa ale Valencia konečne ujala vedenia. A bola to akcia veľa pohľadná. De Paul vyprodukoval perfektný pas k protiľahlej strane vápna. Tam si nabehol Andre Gomes a krásnu ranou odstátou o zem pokoril brankára Saizara prvýkrát – Valencia viedla o jeden gól.

Desať minút po zmene strán sa do zaujímavej šance dostal Bet 365 stredopoliar Daniel Pareja. Ten sa rozhodol nahrávať ešte pod seba, ale na jeho priam nikto nereagoval. Córdoba sa snažila streliť vyrovnávacej bránku, ale len ťažko prechádzala cez pozornú a dobre pracujúce zálohu súpera. Dvadsať minút pred koncom sa Fausto Rossi snažil nájsť niektorého zo svojich spoluhráčov vo vápne a lopta sa niesol na hlavu Nabil Ghilas, ale jeho zakončenie nebolo z najpresnejších. Pätnásť minút pred koncom zápasu Pablo Piatti pri snahe o bránení podťal Heldona a ten sa ochotne zvalil k zemi. Arbiter Undiana Mallenco nariadil pokutový kop a ten premenil Ghilas.

Desať minút pred koncom zápasu sa dostal strelec domáceho tímu do ďalšieho zakončenia, keď mu loptu sklepl Andone. Ghilas sa ale tentoraz nepresadil. A čoskoro to oľutoval. Pablo Piatti síce jednu penaltu zariadil, ale tiež sa dokázal vykúpiť. Práve on totiž rozhodol o troch bodoch pre netopiere. Balon mu pripravil striedajúci Alvaro Negredo ai keď Piatti netrafil loptu ideálne, nakoniec prespievali až do brány aj napriek snahe vybehnutého brankára Mikela Saizara. Valencia nakoniec tri body udržala a teraz je na štvrtom mieste. Córdoba je stále posledná, aj keď predviedla pomerne solídny výkon.

Nas tip: 1

Top kurz: Unibet – 1,85