Cerca zostal v atletike, Bologna sa o neho pokúsi aj v januári

Alessio Cerci v túto chvíľu len márne spomína na ligový ročník 2013/2014, počas ktorého naháňal strach všetkým obranám pôsobiacim v Serii A. Taliansky útočník po tejto sezóne odišiel do Atlética Madrid a nejedná sa o vydarený transfer, ktorý sa hráči vypomstí aj v tohtoročnej sezóne …

Celok z hlavného mesta Španielska za 29-ročného ofenzívneho futbalistu zaplatil šestnásť miliónov eur a táto investícia sa mu nevrátila. Cerca stihol naskočiť len k šiestim ligovým zápasom a po niekoľko mesiacoch odišiel na hosťovanie do AC Miláno, aby si ho tento rok v januári vypožičal Janov.

Za Rossoneri cerca odohral 29 duelov Serie A a dal len jeden gól. U grif sa mu už darilo predsa len viac a v jedenástich štartoch sa trafil štyrikrát, v troch prípadoch premenil pokutový kop.

Tréner Atlética Madrid Diego Simeone s hráčom nepočíta a Cerciho meno dokonca prestalo figurovať na súpiske na internetových stránkach madridského klubu.

Riešenie nakoniec nepredstavovala ani Bologna. Tá sa síce s Atlético a futbalistom dohodla na sťahovanie, cerco avšak následne neprešiel zdravotnou prehliadkou. Do tohto klubu by nakoniec predsa len zamieriť mohol, Bologna sa totiž k rokovaniam chce vrátiť v januári.