Brisbane je povzbudzujúci začiatok sezóny pokračuje s víťazstvom nad centrálnym pobrežím

Brisbane sa presadil na vrchole rebríka A-League po vynikajúcej 2-1 víťazstve nad centrálnym pobrežím v nedeľu. Brandon Borrello strelil obidva ciele Roar, aby získal dve výhry od dvoch a otvoril aby získali dvojbodovú rezervu nad hlavnými favoritmi Melbourne Victory a Sydney FC, ktorí sú viazaní na druhé miesto. Bol to ďalší povzbudzujúci prejav od mužov Johna Aloisiho, ktorí zväčša kontrolovali konanie a mohli mať väčšiu rezervu víťazstvo malo predné tri vziať viac svojich šancí.Friday Focus: John Aloisi Mk II prichádza s množstvom ďalších funkcií | Jack Kerr Čítať viac

Rovnako povzbudivý bol aj štafet 14,471 na štadióne Suncorp – viac ako dvojnásobná návštevnosť z príslušnej zostavy minulú sezónu a ďalší dôkaz, že indonézsky vlastnený Roar dosahuje trvalé oživenie ich búrlivá mimosezóna.

Tí fanúšikovia sa určite vrátia späť po zábavnom, merateľnom vystúpení z Brisbane.Borrello má svojho štrajkujúceho partnera Jamieho Maclarena, ktorý si minulý týždeň skóroval vlastnú párty, aby mu poďakoval za to, že hrá obrovský gól v obidvoch svojich cieľoch. Prvý prišiel v 14. minúte, keď Maclaren odpálil vysokú guľu do Borrellovho chodníka s hodvábne hladkým priechodom. 20-ročný hráč potom vyhodil strelu okolo nádrže Mariners Liam Reddy, ktorý mu dal rukavicu, ale nedokázal ho udržať. Borrello znova udrel na hodinu, dokončil scintilačný tímový pult ktorý začal s pohľadom na španielskeho stredopoliaru Corona, ktorý bol hlboko vo svojej vlastnej polovici. Otvoril priestor pre Jack Hingert, ktorý vyskočil dopredu a potom prepustil Maclaren s dlhým spínačom.Maclaren udržal chladné, udržiavané držanie pod tlakom a potom rozpútal Borrello, ktorý sa nedopustil chyby z blízkeho dosahu. Námorníci boli snáď tvrdo vykonali a mali to, čo vyzeralo ako jasný krik na pokutu mával rozhodca Ben Williams začiatkom druhej polovice, keď bol Anthony Caceres ponorený do boxu Hingertom. Nakoniec dostali odmenu za svoju prácu tri minúty časom prostredníctvom náhradného Josh Binghama, ktorý premenil Fabio Ferreira zníženie – ale Brisbane dokázali potlačiť pokus o návrat Centrálneho pobrežia a uzavrieť víťazstvo. Facebook Twitter Pinterest Vince Lia sa po výhre Glory znížil na 10 hráčov.Foto: Paul Kane / Getty Images

V neskoršom štartovaní v nedeľu trvalo až do umierania, ale Wellington si zaslúžil druhý gól na to, aby porazil 10-mužského Perthu 2-1 na štadióne. Gloryove medzinárodné autogramy Guyon Fernandez a Diego Castro opäť nedokázali vytvoriť skórovaciu šancu, ale trvá to až do 89. minúty, kým Phoenix neponúka domácu stranu.

Potvrdenie Richarda Garcia druhá žltá karta v 84. minúte otvorila dvere pre návštevníkov a Vince Lia sa zaviazal o päť minút neskôr, čo priniesol víťazný gól. Ale po sľubnom otvorení to bola inak veľmi zmätená záležitosť.Sláva sa dostala na palubu najprv cez Gyorgy Sandor v siedmej minúte, keď dokonale zapadol do rohu Mitchell Oxborrow. Phoenix odpovedal o dve minúty neskôr, keď Roy Krishna má príliš veľa trikov pre Perth obranca Michael Thwaite . Za zvyšok polovičnej Wellingtonovej útočiacej hrozby Krišny Michael McGlinchey, Rolieny Bonevacia a Jeffrey Sarpong vyzerali oveľa nebezpečnejšie a kreatívnejšie ako Fernandez, Garcia, Castro a Chris Harold.

Výsledková tabuľka to neukazuje, kým Lia nezachránila dominantnú stranu, ktorá sa začervenala tesne pred plným úväzkom.

Glory má v stredu hostia FFA Cup semifinále proti Melbourne City v stredu, neporaziteľný Brisbane Roar v sobotu.