Borussia Dortmund – Bayer Leverkusen (sobota 15:30)

vyber si: 20€ bonus anebo 50€ bonus
Jeden zo šlágrov kola bude k videniu na Westfalenstadionu, kde domáci Borussia vyzve tradičného protivníka z Leverkusenu. Vzhľadom k tabulkovému postavenie a dvanáctibodovému rozdielu medzi oboma celkami zdá sa byť úloha favorita jasne definovaná, ale každý má určite na pamäti zápasu z minulého ročníka …

Dortmund sa nachádza v úplnej pohode. Vstup do jarnej časti zvládol na jedničku, pripísal si na svoje konto plný bodový zisk, vďaka čomu sa (a zaváhanie svojich najbližších konkurentov) osamostatnil na vrchu. K tomu môžeme pripočítať úspech v DFB-Pokal, kde sa BVB po výhre v Kieli posunulo už takmer pod vrchol. “Vedeli sme, čo očakávať. Rozhodujúce bolo vyrovnať sa s tým,” ešte sa obzrel Mats Hummels.

Isté je, že Bayer bude doteraz najsilnejší súper, na ktorého zverenci Jürgena Klopp po Novom roku narazí. A to aj napriek tomu, že Werkself nepríde do Vestfálska zďaleka kompletný. “Naozaj sa môžeme tešiť na doteraz najsilnejšieho súpera, ktorý na nás čakal,” je si vedomý kormidelník BVB. “Určite sa zameriame na hru Leverkusene a jeho prednosti, predovšetkým sa potom chceme ale sústrediť sami na seba,” dodal Klopp.

V domácom tábore bolo po pohárovom zápase hneď niekoľko drobných šrámov (Großkreutz, Kuba a Gündogan), všetci zainteresovaní by však mali byť schopní v sobotu nastúpiť. “Verím, že to stihnú,” uzavrel populárny kouč. Mimo hru tak zostávajú dva dlhodobí ap Koch a Götza, na tribúne im môže robiť podporu tiež Kringe.

Ani v Leverkusene však nemusia hádzať flintu do žita, päť bodov z možných deviatich hovorí s ohľadom na to, že Bayer musel poväčšinou doťahovať samo za seba. Ambiciózny celok si tak stále drží nádej na účasť v Lige majstrov. “Z posledných desiatich zápasov sme prehrali len jediné – s Norimbergom, avšak zráža nás až príliš veľký počet remíz,” konštatoval kouč Robin Dutt, ktorému rozhodne nepridalo ani posledný stratené zápase so Stuttgartom.

Farmaceutický celok navyše v týždni čaká prvý osemfinálovej zápase Ligy majstrov so slávnou Barcelonou, teraz však domácu myslí iba na nadchádzajúce súboj s Dortmund. “BVB rozhodne nie je žiadny obyčajný súper, je to úradujúci bundesligovej majster. Navyše v súčasnej dobe hrajú najúspešnejšie, a tiež nejpohlednější futbal v Nemecku. Ale aj tak sa chceme pobiť o tri body,” vyhlásil hosťujúci kouč.

Toho môže tešiť aj fakt, že po dlhej dobe je pripravený nastúpiť Renato Augusto, aj keď zrejme ešte nezvládne odohrať celých deväťdesiat minút, tak by mal v hre Bayer prebudiť toľko chýbajúce chytrosť a kreativitu. “O tom, či nastúpi hneď od začiatku, sa rozhodneme až po poslednom tréningu. Je však isté, že ešte nezvládne odohrať celých 90 minút,” objasnil Dutt. Ten sa však aj napriek tomu bude musieť zaobísť bez Adlera, Kadleca, Barnett, Sama a Derdiyoka.

tip: 1
kurz : 1,48

Najlepši kurz :

Zdroj: www.eurofotbal.cz