Biatlonista Krupčík bol šieste v majstrovstvách Európy, sedmý Vítková

Dvadsaťdeväťročný Krupčík, ktorý v decembri vybojoval s českou štafetou piate miesto na Svetovom pohári v Pokljuce, dosiahol životného úspechu. Podarilo sa mu vydržať vytrvalostné preteky, v ktorom chýbalo päť gólov a skončilo štyridsaťpäť. Bolo to 12 sekúnd od bronzu.

“Som 100% spokojný. Šiesty miesto v majstrovstvách Európy sa dá určite porovnať s 21. miestom na majstrovstvách sveta. Pre mňa je dnešný výsledok oveľa cennejší. Už preto, ako som dokázal zabudnúť na nevydarený vytrvalostné preteky a trafiť sa, “uviedol na zväzovom webe Krupčík. Vo Svetovom pohári bol najlepšie Jedenadvacátý v decembri 2014 v Östersunde vo stíhacím závodu, ktorý sa v Poľsku pôjde v sobotu.

“Založil som dobre.Na začiatku budem môcť ísť oveľa tichšie a čistejšie, pretože som už dosiahla cieľ. Ale budem naďalej platiť za to, “povedal Krupčík.

Nemyslí si na účasť na majstrovstvách sveta Hochfilzen. “V tomto roku som prebehol hlavne v pohári IBU a Európa je pre mňa vrcholom sezóny. Som veľmi rád, ako sme s trénerom Markom lejska vyladili formu. ”

Ďalšie Čech Jaroslav Soukup, ktorý sa snaží potvrdiť miesto v reprezentačnom A tíme a zaistiť si nomináciu na svetový šampionát, skončil jedenásty.

Víťazný Iliev porazil napriek jednému trestnému okruhu o necelých päť sekúnd čisto strieľajúceho Rusa Alexandra Loginov, ktorý v stredu vyhral vytrvalostné preteky.Za dopingovým hriešnikom, ktorému v novembri vypršal dvojročný trest, obsadil tretie miesto ďalší Bulhar Krasimir Anev, strieborný medailista z úvodnej disciplíny šampionátu.

Vítková, ktorá sa snaží na ME získať pohodu pred svetovým šampionátom, sa v preteku žien pripravila o šancu na medailu dvoma chybami na strelnici.Za víťaznou Džimovou to trvalo menej ako 54 sekúnd.

Na tretiu Irinu Starychovou, víťazku vytrvalostného preteku a ďalšie ruskú dopingovou hriešnicu, stratila 16 sekúnd. Štvrtá bola Nemka Nadine Horchlerová, prekvapivá víťazka nedeľných pretekov s hromadným štartom na Svetovom pohári v Anterselva.

Vítková mala tretí bežecký čas, ale jedna Minel pri každej streľbe jej prekazila cestu na pódium. “Toto boli moje chyby a chyby zbytočné. Snažil som sa bojovať, ale na konci som trochu bežal, “povedala. “Špička je tu o niečo užší ako vo Svetovom pohári, ale rad skvelých biatlonistek, ktoré tam jazdia do desiatky, tu štartuje.Víťazstvo Jamasu je dôkazom. “