Bayern Mníchov darovať 1 milión EUR na pomoc mestským utečencom

Tisíce ľudí vstúpilo do Nemecka cez Maďarsko a Rakúsko s mníchovskou vlakovou stanicou, ktorá je jedným z hlavných vstupných bodov.

Situácia ľudí, ktorí utekajú z konfliktov vo svojich krajinách, ako sú Sýria, chudoba sa stala hlavnou politickou a sociálnou otázkou v Európe a šampióni Bundesligy reagovali. “FC Bayern vidí ako svoju spoločenskú zodpovednosť pomáhať tým, ktorí utiekli a trpia deťmi, ženami a mužmi, aby podporovali a doprevádzajú ich v Nemecku, “povedal výkonný riaditeľ Bayern Karl-Heinz Rummenigge vo vyhlásení.Bayern Mníchov skončil dobrý štart Leverkusen bez obhajcov | Raphael Honigstein Prečítajte si viac

Bavorská mládežnícka akadémia vytvorí v spolupráci s mestom Mníchov výcvikový tábor pre deti a okrem pravidelného tréningu ponúkne aj jedlá a kurzy nemeckého jazyka.

Starší tím bude doprevádzaný deťmi, keď vstúpia na ihrisko pre svoju ďalšiu domácu partiu proti Augsburgu 12. septembra, pričom klub tiež plánuje priateľskú príležitosť s príjmom 1 milión eur smerom k pomoci utečencom.

“FC Bayern sa postavil a som šťastný z angažovanosti klubu,” povedal mníchovský starosta Dieter Reiter. “Preto som šťastne schválila podporu mesta.” Nemecko očakáva, že tento rok získa 800 000 žiadateľov o azyl, čo je štyrikrát viac ako v roku 2014, povedal vo štvrtok nemecký minister práce a sociálnych vecí Andrea Nahles.

Vlna ľudí prichádzajúcich do Európy a Nemecka vyvolala v krajine vyčistenie sympatií a prejavov solidarity z klubov a futbalových fanúšikov.Bannery s vízami utečencom a Vitajte v Nemecku boli viditeľné takmer v každom zápase Bundesligy minulý týždeň, zatiaľ čo mnoho tímov pozvalo aj utečencov, aby si pozreli svoje hry z stánkov. Nemecká futbalová asociácia (DFB) v stredu vydala videozáznam odsudzujúci akékoľvek útoky na utečencov alebo ich ubytovanie v Nemecku, ako aj akúkoľvek formu xenofóbie. Priateľský zápas proti tímu “Refugees United” budúci týždeň sa plánuje aj so zamestnancami DFB.