Barcelona prehrali do Valencie, aby vyhral titul La Liga

V ponuke titulu Barcelonskej koktáriu došlo v nedeľu, keď v nedeľu prehrali 2: 1 v Valencii, zatiaľ čo Atlético Madrid sa po pohodlnom výhre nad Granadou dostal na úroveň bodov s lídrami Ligy.

-Shocked Barça má 76 bodov spolu s Atléticom, ktorý zrazil držiteľov z Ligy majstrov v stredajšom týždni a zostal na vrchole len kvôli vynikajúcemu rekordu medzi hlavami.

Atlético skôr uvoľnil na 3 -0 domáci víťazstvo nad Granadou po Fernando Torres chytil jeho štvrtý gól v toľkých hrách s Koke a nahradiť Angel Correa aj na skóre.Real Madrid udržať tlak na vodcov Barcelona s ľahkou výhrou na Getafe Prečítajte si viac

Real Madrid, ktorého trénerka Zinedine Zidane uviedla vo februári, že sa skončil titul, prehral Getafe 5-1 v sobotu a stál len jeden bod za vedúcim párom. Samostatný gól stredného záložníka Barca Ivana Rakitica Valencia predbehla po 27 minútach v Camp Nou a Santi Mina pridal ešte tesne predtým polčas na omráčenie podporovateľov Barça. Lionel Messi mal svojou pätnástou kariéru v 64. minúte na zníženie deficitu, ale zápasiaci hostitelia, ktorí prehrali deväť-bodový náskok, nemohli nájsť ekvalizér.

Napriek tomu, že Barcelona prvýkrát od roku 2003 zaznamenal tretiu po sebe idúcu porážku, Luis Enrique zostal optimistom nad šancou svojho tímu získať titul. “Máme úžasnú výzvu, ak vyhráme päť zostávajúcich zápasov, budeme šampiónmi,” povedal.

“Samozrejme, náš kredit zostal a sme si vedomí tejto výzvy.Budeme sa k nemu priblížiť ako hráč Barça vždycky, s našimi hlavami držanými na vysokej úrovni. “Barca ponížil Valenciu, ktorú trénoval Gary Neville 7-0 v Copa del Rey vo februári, ale mal oveľa ťažší čas proti nástupcovi Pako Ayesteranovi a šiel za ním, keď sa kríž Guilherme Siqueira odrazil z Rakitic a za Claudia Bravo. Facebook Twitter Pinterest Valencia hráči oslavujú svoje víťazstvo.Foto: Albert Gea / Reuters

Messi, Luis Suárez a Neymar mali úsilie zachránené pôsobivým Diego Alvesom, ale Valencia naďalej spôsobovala domáce problémy na prelomu. Mina zvýšil výhodu hosťujúcej strany tesne pred polčasom, dostal prihrávku od Dani Parejo a porazil Bravo na ďalekom post so silným úsilím.

bezvýsledné päť zápasov bez vyčíslenia a čistý svoj 500. kariérny gól, ale druhý sa ukázal ako nepolapiteľný pre hostilov. Valencia Alves priniesla veľkolepú záchranu, aby poprela Rakitic neskoro a Gerard Piquee agonizingly vynechal cieľ v blízkosti príspevok v čase zastavenia. “Boli sme lepší ako Valencia vo všetkých aspektoch okrem efektívnosti.Klesli sme tri body, ktoré sme mohli spravodlivo prijať, ale futbal je taký, “dodal Luis Enrique.