Barcelona a Sevilla chcú Real, ktorý vyhral Ramos

Real v dvoch polohách kopal v prvom polčase. Toni Kroos v oboch prípadoch našiel vo vápne kapitána Sergia Ramosa, ktorý sa najprv trafil hlavou a potom v páde zvýšil na 2: 0.

Hostia z Málagy znížili v 63. minúte zásluhou Juanpiho, ktorý do siete napálil odrazený balón po zásahu gólmana Keylor Navas. V drese Realu mohol náskok navýšiť Cristiano Ronaldo, ale obrovskú Minel brankára Carlosa Kameniho, ktorý promáchl malú domov, nepotrestal. Nedlho potom potom držiteľ Zlatej lopty trafil tyč.

Real má na prvej priečke chudý náskok jedného bodu pred Sevillou, tá však v prebiehajúcej sezóne odohrala o jeden zápas na viac.Posledný v nedeľu popoludní v Pamplone, kde vyhral rozstrel 4: 3. Hlavnou postavou hry bol Vicente Iborra, záložník Sevilly, ktorý prvý raz zažiaril v 43. minúte. Najskôr narazil na palicu, ale lopta sa mu vrátila, ale Iborra sa vrátila na 1: 1. Po zmene bokov sa kapitán davu stal smutným hrdinom, keď pretiahol loptu do vlastnej siete a vrátil Pamplonovu hlavu. Iborra znovu odtiahla hlavu. Rozhodujúci moment prišiel desať minút pred koncom. Po niekoľkých rohových kopoch Vázquez jemne zazvonil. Sarabia potvrdila víťazstvo, ale domov práve klesol. Sevilla bol piatym víťazom za ním.Naopak Pamplona čaká na víťazstvo už od októbra a zostáva posledný.

O bod za Sevillou zostáva Barcelona, ​​ktorá vyhrala 4: 0 na ihrisku Eibar. Napriek tomu prehral stredopoliar Sergio Busquetse, ktorého zápas skončil desať minút po zranení členku. Namiesto neho prišiel do hry Denis Suárez a práve on v 30. minúte strelil vedúci gól Barcelony tvrdou ranou z diaľky.

V druhej polovici výhru potvrdilo hviezdnej ofenzívnej trio Barcelony Lionel Messi, Luiz Suárez, Neymar.

Atlético Madrid prehral Bilbao len 2: 2. Aspoň ten bod uložil gól Antoina Griezmanna desať minút pred koncom.Unikal po ľavom krídle, a keď videl, že mu nikto zo spoluhráčov nenabieha do vápna, z uhla preloboval brankára.