Baník Ostrava sa odvolal proti neudelenie licencie

Baník Ostrava dnes v poslednom možnom termíne podal odvolanie proti neudelenie profesionálnej licencie na budúcu sezónu. Verdikt licenčného tribunálu by sa klub mal dozvedieť už v piatok 24. mája.

Baník je jediným prvoligovým účastníkom, ktorý kvôli dlhodobým ekonomickým problémom nezískal licenciu v riadnom konaní. Klub s odvolaním na druhej inštancii musel počkať až do mimoriadneho zastupiteľstva mesta Ostravy, ktoré v pondelok odsúhlasilo nákup nehnuteľností na Bazaly za 114 miliónov korún, z ktorých chce sliezsky klub umoriť hlavnú časť pohľadávok po skoršom majiteľovi Tomášovi Peterovi.

snejder

Záväzky po lehote splatnosti voči futbalovým klubom, hráčom, najlepšie stávkové bonusy na internete zamestnancom či daňovým úradom boli jedným z hlavných dôvodov, prečo Baník licenciu v prvej fáze konania nedostal. “V odvolaní presne píšeme, ako sa dohodneme s veriteľmi, s ktorými sme sa ešte nedohodli na podpísanie bezdlžnosti,” povedal predseda predstavenstva Petr Šafarčík. Licenčný tribunál chce rozhodnúť v piatok.

Baník má po Peterovi dlhy okolo 170 miliónov korún. Mesto odkúpením areálu na Bazaly v pondelok klub zachránilo pred vyhlásením insolvencie a zrejme aj následným bankrotom.