Austrália výlet na 5-0 víťazstvo nad Bangladéšom v majstrovstvách sveta vo futbale 2018

Angebu Postecoglou prerobenie Socceroos urobil ďalší malý krok vpred, s Austráliou plavby na ľahké víťazstvo nad Bangladéš v Perthe. To robí z dvoch výhier z dvoch výletov pre Socceroos v tejto ranej fáze kvalifikácie Ázijského majstrovstiev sveta.

Boli to šampióni Ázie proti jednému z najnižších tímov konfederácie a bolo to nesúlad začiatok. Mathew Leckie, ktorý hrá v Bundeslige pre FC Ingolstadt, potreboval iba šesť minút na to, aby našiel sieť. Tom Rogic nasledoval zápas o dve minúty neskôr. 28-ročný Tarek Elrich sa zúfalo snažil o to, aby využil svoje najnovšie volanie do národného mužstva, kontroloval pravú stranu ihriska a hral veľkú časť v oboch prvých cieľoch.QPR Massimo Luongo – hráč Asijského pohára – sa tiež podieľal na mnohých austrálskych kľúčových krokoch.

Ale Rogic mal preteky v dlho očakávanom návrate na stredisko. A v priebehu 20 minút našiel keltský muž znovu sieť, aj keď tentoraz to prišlo cez prehnutie. Roger vyzeral takmer ospravedlniteľne, keď lopta šla.Socceroos 5-0 Bangladéš: Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 kvalifikácie – ako sa to stalo Čítať ďalej Tim Cahill – jediný člen tohto tímu Austrálie s viac ako tri medzinárodné ciele jeho meno – zostalo na lavičke. Namiesto toho dostali Leckie, Rogič a Nathan Burns možnosť otvoriť alebo zdvojnásobiť svoje účty. Za päť hodiny to všetko malo.V 29 minútach sa Burns na svojom debutovom medzinárodnom teréne dostal na voľnú loptičku. Vyzeralo to, že Bangladéš smeruje k svojej prvú dvojcifernú stratu, no štvrtok v noci nebol v noci. Bodovanie značne spomalilo od tohto bodu, čiastočne vďaka niektorým oneskorením z domácej strany a niektorým dobrým šetrením Tigers brankárom Sahidul Alam. Potom na hodinu známka, pracovitý Aaron Mooy uväznený loptu mimo oblasť, otočil a skrútil loptu za Sahidul za piatu v Austrálii. Tam boli odtiene Luongo gól v konečnom ázijskom pohári o tom.

Tam bolo oveľa viac šancí prísť na Socceroos, ale žiadny z nich nebol prijatý. Snáď najlepšie z týchto snáh prišiel od Chris Ikonomidis, ktorý viedol loptu na priečnik krátko po nahradení Rogic.Ikonomidis priblížil skóroval do zranenia, tentoraz s nohou. Ešte dôležitejšie je, že náhrada znamená, že mladý Lazio je teraz v Austrálii.

Leckie sa niekedy podobal na Cahilla svojou hlavou, najmä v prvej polovici. Jackson Irvine – neskorá náhrada za Elricha – mal aj svoje chvíle. V neprítomnosti Mat Ryan a Mitch Langerak, boli rukavice odovzdané jednému členovi tímu “hrať” v Premier League, Adam Federici. V tejto sezóne ešte nemal dostať lavičku v Bournemuthe a bol tu len málo zapojený. Jeden z jeho vzácnych zásahov pritiahol jeden z najväčších náladov zápasu.Iný sa takmer premenil na húfnicu. Postecoglou odmietol návrhy, ktoré pripravoval na život bez Cahill. “Nepozerávame sa na post-ktokoľvek éru,” povedal. “V súčasnosti sa na to, čo hľadíme, je tím, ktorý sa neustále vyvíja a bude sa naďalej vyvíjať, kým sa nedostaneme na miesto, kde budeme mať pocit, že môžeme čeliť svetovej pohári. [Dnes v noci] bola naša prvá domáca hra od finále ázijského pohára a hráči si to užili tam. “19,495 sa objavilo prvý výlet Austrálie v Perthe za desať rokov. Je to rekord tohto miesta.

Austrália musí dokončiť vrchol skupiny, aby zaručila postup do rozhodujúceho štádia týchto kvalifikácií.Môžu prísť ľutovať, že nevyužívajú viac svojich možností. Ďalšou zastávkou na ich záhadnom turné je Dushanbe, kde v utorok čelia Tadžikistanu. Sú to tretí tím v skupine, ktorú už Socceroos nikdy predtým nehrali. Bangladéš sa vrátil domov, aby čelil ďalšiemu veľkému mená tejto skupiny, Jordánsku. Austrália čelí reverznému držiaku na tento jeden v novembri, čo môže byť najväčšia logistická nočná mora pre Socceroos v tejto etape kvalifikačných súťaží. V júnových kvalifikáciách v Dhake to zrejme vzal Kirgizsko hodiny na navigáciu na rušné ulice medzi hotelom a terénom.