Athletic Bilbao – Málaga CF (nedeľa 16:00)

vyber si: 20€ bonus anebo 50€ bonus
V 24. kole La Ligy sa do baskického Bilbaa vydajú hráči Málagy, hrať sa bude o pohárovú Európu. Málaga je totiž 7. a Athletic stráca z deviatej pozície púhy bod, pričom na európskej priečky stráca minimum bodov.

Athletic sa rozhodne teší na nadchádzajúce domáce stretnutia, ktoré sa bude hrať v teple baskickej metropoly. Vo štvrtok večer totiž zohral zápasu Európskej ligy na pôde lokomotívu Moskva, kde sa teplota pohybovala okolo mínus 8 stupňov. Na také ľadové počasie Španieli rozhodne nie sú zvyknutí a možno práve z tohto dôvodu prehrali úvodný zápas 1:2.

“Bol to veľmi náročný zápas. Počasie bolo naozaj mrazivé. Myslím, že som nikdy nehral vo väčšej zime. Napriek tomu by som náš neúspech nezvádzal len na zimu. Lokomotiv hral veľmi dobre,” hovorí útočník Fernando Llorente.

Budúci týždeň čaká Athletic odveta na San mêmes, ale ešte predtým zmerajú sily v ligovom zápase s Málaga. Tá dúfa, že Baskovia budú rozptýlenie práve oným zápasom s Rusmi. Mimo to Athletic hrá ešte finále Španielskeho pohára, v ktorom sa stretne so silnou Barcelonou.

“Proti Athletic budeme mať výhodu v tom, že hráme iba jednu súťaž, na ktorú sa plne koncentrujeme. Athletic okrem ligy účinkuje ešte v ďalších dvoch, a tak nemusí byť plne koncentrovaný a hráči môžu byť unavenejší ako tí naši,” kuje plány tréner Manuel Pellegrini.

Málaga, od ktorej sa pred sezónou čakali veľké veci, si spravila chuť po nečakanej prehre s Granadu tým, že si na domácej pôde poradila 3:1 s Mallorca. Teraz má v pláne pridať druhé víťazstvo v rade, lenže vo vonkajších zápasoch sa Malage príliš nedarí.

“Z posledných vonkajších zápasov nemáme úplne najlepšie štatistiku, a tak musíme veľa vecí vylepšiť. Ak chceme poraziť taký tím, akým je Athletic, musíme podať lepšie výkony ako v predchádzajúcich zápasoch,” sype si na hlavu popol záložník reci.

tip: X
kurz : 3,50