Atalanta BC – AC Miláno (nedeľa 15:00)

vyber si: 20€ bonus anebo 50€ bonus
Na horúcu Bergamský pôdu štadióne Atléti Azzurra D’Italia pricestuje vedúci tím súťaže a zároveň obhajca Scudetto AC Miláno. Milánští sú si vedomí faktu, že je bodová strata môže zosadiť z čela, do Bergama si tak idú povinne pre tri body.

Atalanta zakončila starý rok štýlovo, doma rozstrieľala Cesena 4:1 a potvrdila veľmi vydarený polrok. Modročierny teraz okupujú stred ligovej tabuľky a nebyť bodového odpočtu, boli by na tom ešte lepšie. Takto si zverenci trénera Colantuona musia dávať pozor, aby nespadli do bojov o záchranu, ak však budú pokračovať ako na jeseň, nemusia sa obávať. Zápas s Milánom bude pre celé Bergamo veľkou výzvou, navyše proti sebe nastúpia dva priebežne najlepší strelci súťaže Germán Denis a Zlatan Ibrahimovič.

“Bolo by skvelé, keby sa mi podarilo skórovať. Ale v zápase hrá Atalanta proti Milánu, nie Denis proti Ibrahimovič. Dôležité je, aby môj tím zvíťazil,” zdôraznil tímovú jednotu argentínsky strelec Germán Denis.

Cieľ Milána pre jesennú časť súťaže bol splnený. Rossoneri postúpili do osemfinále Ligy majstrov av tabuľke už sa vyšvihli do čela (majú rovnaký počet bodov ako druhý Juventus). Cesta za obhajobou talianskeho Scudetto je zatiaľ úspešná. Milánskej určite udrží na čele aj po tomto kole iba výhra, na štadióne Atalanty to ale nebude jednoduchý zápas.

Vzájomná bilancia síce jasne hovorí v ​​prospech AC, ale Atalanta dokázala niekoľkokrát tohto favorita výrazne potrápiť. V pamäti je výhra 2:1 z roku 2008. Naposledy ale triumfoval Miláno, vo februári 2010 vyhral na San Sire 3:1.

Nerazzurri nastúpi bez Capelliho, Brighiho a tiež Doniho, ktorého prípad je všetkým známy. Podobne je na tom aj Miláno, ktorému budú chýbať Cassano, Flamini, Abate, Yepes a vykartovaný kapitán Ambrosini.

tip: 2
kurz: 1,75
Najlepši kurz :

zdroj: http://www.eurofotbal.cz