Argentína je podľa belgického trénera Wilmotse obyčajný tím

stavkovanie na UnibetTréner belgickej reprezentácie Marc Wilmots bol sklamaný z výkonu Argentíny vo štvrťfinále majstrovstiev sveta. Podľa neho je to úplne obyčajný tím, ktorý len zdržuje. O to viac ho mrzí, že jeho zverenci nenašli recept na argentínsku obranu a po prehre 0:1 sa neprebojovali do bojov o medaily.

Argentína udrela už v 8. minúte zásluhou Gonzala Higuaína a po zvyšok zápasu si strážila vedenie dôslednú obranou a tiež zdržiavaním času.

“Argentínčania na nás neurobili dojem. Rozhodne nie. Je to jednoducho obyčajný tím,” vyhlásil Wilmots na tlačovej konferencii. “Videli sme len ich skúsenosť pri unibet narušovanie rytmu hry. Zabralo zakaždým 30 sekúnd, než hodili aut. Rozhodca s tým nič nerobil, tak v tom pokračovali a len zdržovali. Keby sme my hrali takto, tak ma zničí belgický tlač,” kritizoval súpera.

Tiež stopér Daniel van Buyten ľutoval, že so spoluhráčmi nevyužil šancu Argentínu poraziť. “Prehra je horká, pretože išlo v podstate o najjednoduchší zápas na šampionáte. Argentínčania rozhodne nie sú neporaziteľní. Ak sa Argentína stretne s Nemeckom, stavím všetko, čo mám, na Nemecko,” povedal obranca Bayernu Mníchov.

Rovnako sa belgickému trénerovi nepáčilo, že taliansky rozhodca Nicola Rizzoli vraj bol na Belgicku prísnejšie. Najmä tým, že tolerovala nedovolenej zákroky hviezdnemu útočníkovi Argentíny Lionelovi Messimu a neudelil mu žltú kartu.

“Messi je hviezda a nikdy nestratí loptu, ale tiež si pomohol niekoľkými fauly. Lenže rozhodca nešiel proti nemu. Zakaždým, keď došlo k menšiemu faulu, posúdil to v prospech Argentíny,” mrzelo Wilmotse.

Belgicko patrila medzi čierne kone šampionáte a aj napriek vyradeniu vo štvrťfinále hodnotí Wilmots turnaj pozitívne. “Aj keď nás hrozne mrzí, že sme tento zápas prehrali, som na chlapcov pyšný. Rozhodne nemáme čo ľutovať. Boli sme najmladší tím zo štvrťfinalistov a získané skúsenosti zúročíme v budúcnosti,” dodal.