Andy Murray môže v Srbsku vynechať kravatu Davis Cupu Veľkej Británie

V minulom roku 28-ročný hráč viedol Veľkú Britániu k svojmu prvému úspechu v Davisovom pohári v 79 rokoch s víťazstvom nad Belgickom, ale ich nádeje na zachovanie titulu by mohli byť teraz ohrozené.

Murray je letný rozvrh Vyzerá naplnený francúzskym Openom, Wimbledonom a US Open, ktoré sa tento rok prihlásili na olympijských hrách v Rio de Janeiro a obaja s Novakom Djokovičom sa mohli stiahnuť z kravy v Belehrade naplánovanej na 15. – 17. júla. P> Murray už skončí na sezóne trávy-súťaže s Queen a Wimbledon vysoko na jeho programe, zatiaľ čo olympijské hry a US Open sú na tvrdých súdov, čo znamená, že mohol hrať tri po sebe idúce súťaže na troch rôznych povrchoch.

P> Na otázku, či rozhodnutie hrať na Davis Cupu na hliny môže zmeniť jeho záväzok, Murray odpovedal: “Potenciálne.Potrebujem vidieť, ako je moje telo prvé.

“Teraz odchádzam, aby som odchádzal do Budapešti budúci týždeň, je do značnej miery plný, až do olympijských hier za niekoľko nasledujúcich mesiacov. “Je to veľa povrchových zmien vo veľmi krátkom čase, takže nikdy neviete, ako bude telo reagovať, alebo ako to bude po týchto zmenách vytiahnuť.”

Musím len vidieť, ako je moje telo. Dúfajme, že budem v pohode, ale bude to ťažké niekoľko mesiacov a myslím, že všetci hráči si to uvedomujú práve teraz.Čím viac povrchových zmien, ktoré sú zavádzané tam robí to, že trošku zložitejšie. “

Murray hovoril pri začatí jeho novej charitatívnej akcii, Andy Murray Live, v ktorom sa hrá na glasgowskej SSE Hydro zvýšiť prostriedky pre charity UNICEF a mladých ľudí Futures.

Murray povedal, že bol prekvapený výberom hlineného kurte v Srbsku. “Je to ťažké. To len robí veci ťažšie v tomto období roka, “povedal. “Myslel som si, že by to mohli dať na tvrdý súd. Samozrejme, že pre nás by bol náš najslabší povrch. Bude to ťažké. Povedal by som, že som bol trochu prekvapený. “Ale každá prvá kravata, ktorú som v posledných rokoch hral, ​​bola na hliny. Odišli sme do Štátov a hrali sme na hliny, ktorá je zďaleka najhorším povrchom.Taliansko je trochu zrozumiteľnejšie. Belgicko, neviem, či je to ich najlepšia oblasť, aj Srbsko. “Je to skôr o to, aby sme náš tím znepokojovali. Je to povrch, na ktorom som mal najhoršie výsledky – Dan Evans, môj brat [Jamie]. To je dôvod, prečo ich dal na hlinu. “Je to úplne pochopiteľné, ale je pre Novak Djokovič obtiažne meniť povrch aj vtedy.

” Neviem, aký je pravdepodobnosť Jeho hranie je. Myslím, že (domáci britský hráč) Dom Inglot povedal, že sa pokúša vybrať (srbský profesionálny) Nenad Zimonjičov mozog o tom, či Novak hrá alebo nie. Nemyslím si, že dostal odpoveď. “Dôvodom, prečo si vybrali hlinku je, že povrch je pre nás najhorší, majú veľa svojich chlapcov, ktorí hrajú dobre na hlinách.Novak je skvelý hráč na antukové ihrisko. “Murrayho zaneprázdnené leto prichádza, keď hľadá vyváženie času na súde a čase s jeho dcérskou dcérou Sophia, ktorá sa narodila pred dvoma mesiacmi.

P> Ale zodpovednosť za to, že je to prvýkrát otec, neváži príliš tvrdo na dvojnásobný víťaz slávy, keď sa snaží vynaložiť čo najviac času s manželkou Kim a ich dcérou.

Táto stránka vecí nie je taká zlá, pretože som zrejme počas Wimbledonovej doby som doma štyri týždne, “dodal.” Dúfajme, že ak Francúzovia idú dobre a Kim a dieťa prídu Paríž, to bude sedemtýždňový úsek v rade, ktorý môžeme spoločne stráviť, takže to bude v poriadku. “Zrejme potom po Davisovom pohári a potom olympijských hrách v Riu a Toronte, to je Veľa diaľkových ciest a myslím si, že to bude okolo doby, keď sa možno bude chcieť začať pohybovať a plaziť sa okolo seba a potenciálne, takže to bude oveľa zložitejšie obdobie ako O niekoľko mesiacov myslím. “