Akýkoľvek bodový zisk proti Atletico bude úspech

Tréner Plzne Pavel Vrba sa domnieva, že dnešný súper v Európskej lige Atletico Madrid bude aj bez svojich kľúčových hráčov rovnako obtiažnym protivníkom, ako boli v minulej sezóne Barcelona, AC Miláno a Schalke. Verí však, že jeho zverenci sú schopní s obhajcom titulu bodovať.

“Atlético patrí k európskym gigantom. Je na úrovni tímov, s ktorými sme už v Európe hrali, ako je Schalke, Barcelona a Miláno. Akýkoľvek bodový zisk s takým mužstvom berieme za úspech,” povedal Vrba na bet365 včerajšej tlačovej konferencii.

Na sile protivníka vraj nič nemení ani absencia v zostave. “Aj bez štyroch veľkých hráčov majú obrovskú silu a dokazujú to ako v španielskej lige, tak v zápasoch v Európe. Rozdelili si to na dve súťaže. V Európskej lige nastupovali skôr hráči širšieho kádra. Idú cestou, ktorú si asi unibet nastavili už na začiatku sezóny . Takže ma neprekvapilo, “vyhlásil.

Sám má k dispozícii takmer kompletnú zostavu. “Pripravený už bude aj Dan Kolář. Sme v lepšom rozpoložení ako vlani o takomto čase. Posledných päť zápasov sme vyhrali. Držíme prvé miesto v lige po jeseni, takže je forma asi dobrá. Po dlhej dobe môžeme nastúpiť skoro kompletný. Ak hráme v plnej sile , tak naša kvalita je vynikajúca a ja verím, že zajtra betathome predvedieme výkon, ktorý sa divákom bude páčiť, “dodal Vrba.

Tréner v deň zápasu oslavuje 49. narodeniny a rád by dostal od hráčov darček. “Od rodiny som dostal náradie na záhradu. A keďže nie som moc manuálne zručný, bude to podobne náročné ako s atletike. Dúfam, že s  tým náradím aj atletike to zvládneme. Verím, že po oboch týchto činnostiach budem mať dobrú náladu,” dodal.