Ako Slimer nesie Konečný. Ústecký hokej oslavoval sedemdesiat

Olympijský šampión Jiří Šlégr na lopatkách! Legendárneho bitkára a svalovca pri zápase hviezd Česka a ústeckého Slovana, ktorý v pondelok exhibíciou oslávil 70. hokejovú sezónu v meste, zložil k ľadu vo srandabitce boxer Lukáš Konečný v domácom žltom drese.

Profesionálne exmajster sveta potom išiel ku svojim svěřenkyním Sedláčkové a Bytyqi, ktoré sa taky prali, zatackal a padol mimo scenár na chrbát.

Možno toto bol symbolický obrázok pre ústecký hokej; koľkokrát on sa bil s Krušným osudom! Dvakrát dokonca klub skrachoval, v rokoch 1963 a 2014, partia nadšencov hneď založila nástupnícky oddiel.A keď pred 20 rokmi Slovan predal prvoligovú licenciu do Chomutova, to bolo medzi fanúšikmi haló!

Aj teraz by si priali šťavnatejšie časy, veď Slovan si len jediný raz zahral elitnej súťaž, inak je na severe v tieni Litvínova a dokonca Chomutov. Kotol vytiahol nostalgický nápis s nápisom “Dobrí holubi sa vracajú. Bohužiaľ len na deň “a okolo toho malé kartóniku s číslami a menami ústeckých hokejových osobností.

Ale hlavne bolo veselo.

Na ľade sa bezkontaktne preháňali zlatí olympionici, držitelia Stanleyho pohára aj majstri sveta Reichel, Šlégr, Čaloun, Kučera, Štěpánek, Ščerban a ďalšie modly. Po jednom kurze klesol otec Antonín Hanzl a jeho synovia Robin a Martin, ktorí podporovali Litvínov.A znovu sa zložil útok Janků, Pazourek, Antoš, ktorý Ústí s veľkou pompou dotiahol do extraligy.

Pred zápasom znela Óda na radosť v podaní dievčenského zboru Luscinia, počas neho sa diali skopičiny. Hráči popíjali z pípy u striedačkách, tréner slovenských hviezd Vladimír Kames rozhodcom na ľad hujerovsky priniesol slivky, aby odvolali vylúčenie, čo tiež urobili.

arbitra v jednej chvíli bolo šesť, na ľade posvačili z batohov na chrbte, od brankára Salfického dostali aj krabicu vína az ampliónov znelo filmové: Neber úplatky, neber úplatky, neber úplatky, alebo sa z toho Zblázniš!Zabávač Salfický si v betónoch zahral trestné strieľanie, prekonal Orct a skočil šípku, neskôr musel dýchnuť do alkoholtesteru, neprešiel, ale z penalty neinkasoval.

Fanúšik Fantomas alias ústecký mecenáš Vasil Šimkovič, ktorý hodil úvodné buly, ukázal na kocke video zo svojej návštevy velikána Jaromíra Jágra. “Rád by som sa s ním stretol prvýkrát. Tento darček mi dala dcéra Jiřinka k narodeninám, “hovoril moderátorovi do mikrofónu.

Výsledok? Pred 2 144 divákmi vyhrali Hviezdy Česka 14:10.