Ako keď na vás sadne včelí roj, priblížil Havel bronzovú jazdu

Dobre vedia, čo dokázali.

Sami označujú závod “šestáky” na pol kilometra za kráľovskú disciplínu. “A súboj národov, je v tom hrozná prestíž,” tvrdí Havel.

V nedeľu vybojovali cenný kov v mimoriadne silnej konkurencii. veď sa išli hneď štyri rozjazdy a v lodiach často sedeli skutoční majstri rýchlostnej kanoistiky, niekoľko olympijských medailistov a svetových šampiónov.

“Všetci super borci teraz naskákali do štvorkajaku.Konkurencia sa zvýšila, “myslí si Štěrba.

Čechom “superborec” v lodi chýbal, Josef Dostál sa o chvíľu skôr sám stal svetovým šampiónom na rovnakej dištanc.

Medaila aj bez Dostála

“aj bez Pepy, s ktorým sme jazdili do vlaňajška, tak sme udržali ohromný štandard. Máme dva bronzy z tejto nabitej disciplíny zo Svetového pohára, štvrté miesto po nevydarenej jazde na majstrovstvách Európy, “vypočítaval úspechy Štěrba.

Toho pre výborný výkon vo finále vyhecovali sobotňajšej úspech Havla sa Špicar, bronzových deblířů z kilometra. “Keď som videl tú ich medailu, tak som jednu chcel taky.To ma hrozne namotivovalo, bol to môj motor. ”

Pred jazdou si upravil sedačku v lodi, skrátil sedenie” Honza robí kanoistiku hrozne dlho, kvôli tomu potrebuje zmeny. Robí je dosť často. Aj na štvorhre pred semifinále, ktoré nám obrovsky vyšlo, tak si pretiahol pádlo, a taky to vyšlo.On jednoducho potrebuje zmeny, “vysvetľoval Šlouf.

Medailové sny pre olympijské hry

Práve s ním sa Štěrba v lodi krátko pred majstrovstiev sveta prehodil a išiel z pozície zadáka do tretej diery. “A teraz sme v tomto rozostavení predviedli našej najlepšej jazdu,” chválil Špicar.

Toho vraj bronzový výkon nebolel. “Včelička”, ako závodu na pol kilometra s parťákov hovorí, vraj moc nepichla. “Zato ma to prišlo, ako keď na vás spadne včelí roj,” rozosmial sa Havel.

Skúsený borec už pozerá dopredu, teší sa na budúci olympiádu. Veď tam pôjde čoby medailista z MS z dvoch olympijských tratí: kilometrového štvorhre sa Špicar a pětisetmetrového “šestáky”.

Vyhliadky sú také ružové.Nielen pre neho a jeho kolegami, ale aj pre ďalšie českých reprezentantov. “Tu v Račice ukázala naša kanoistika neuveriteľnú silu, šesť medailí, to je úžasné. Teším sa, čo bude na olympiáde. “