Aidan O’Brien sa teší skupinovej sláve, keď Churchill vyhrá Dewhurst Stakes

Niekoľko najsilnejších stajní v Anglicku poslalo svoje najlepšie kolky do akcie v Dewhurst Stakes tu v sobotu v snahe prelomiť Aidan O’Brien je stranglehold na sezóne je skupina jedna súťaže. V prípade, že sa nedokázali vyrovnať s jeho kardiostimulátorom. Churchill, obľúbený šampión, poháňal domov v dĺžke štvrtiny pred Lancasterom Bomberom, na 66-1, pretože O’Brienův Ballydoyle yard vypol všetci prví v prvej skupine už tretíkrát v šiestich dní.

Minulý nedeľu to bol Chantilly, kde O’Brien sedel na tridsať trikrát v Prix de l’Arc de Triomphe, zatiaľ čo v prvý deň víkendu víťazov víťazov tu mal predpoveď vo fillieskej míli.Po úspechoch Churchillov sa tréner presťahoval do skupiny 20 Group One v roku 2016 a na druhom mieste na Cheltenhamovom Národnom huntovom festivale v marci na dobrú mieru a bol znížený na 4-7 z víťazstiev William Hill, aby porazil amerického tréner Bobby Frankel zaznamenáva 25 najvyšších víťazstiev v kalendárnom roku. Churchill medzitým posilnil svoju pozíciu favoritov pre 2.000 Guineas a Derby v ďalšej sezóne, keď od finalizácie získal päť pretekov v rade tretí na svojom debute v máji.On je najlepší na 2-1 pre 2 000 Guineas, na trhu, kde prvý kôň mimo stánku O’Brien je 20-1, a k dispozícii na 8-1, aby O’Brien jeho štvrté víťazstvo v Derby v šiestich rokoch v Epsom v júni. Churchill sa voľne potiahol pod sedlom pred tým, ako bol naložený do stánkov, ale ihneď sa usadil na Ryana Moorea, keď prebehol preteky a po prechode do jeho pravej roviny skoro cez dve nohy out, favorit sa rýchlo dostal do rozhodujúceho náskoku. Lancaster Bomber sa zdalo, že odišiel, ale v záverečných etapách zostal druhý a zdôraznil dominanciu O’Briena v roku 2016 pred majstrovstvami Deň v Ascote budúcu sobotu.

Dobrý deň by mohol znamenať, že O’Brien sa stane prvým trénerom, ktorý v Britskej sezóne odovzdá peniaze za 7 miliónov libier, dva mesiace po tom, ako sa stal prvým, 6m.Vyhral viac ako 1 milión libier viac ako ďalší dvaja tréneri v zozname, John Gosden a Richard Hannon, ktorí spolu zostavili. “Keď sa tam nedostane, ale s ním by ste boli veľmi spokojní, “povedal O’Brien. “Je to trochu tesné, ale skúsenosť to urobí dobre. Tam je masívny motor.

“Je to fyzicky veľmi impozantný kôň, ako uloženie dvojročného, ​​ako sme kedy trénovali. Má veľkú myseľ, uvoľňuje sa a len minimálne, čo je skvelé. Kvality sú tu v hojnosti. Je veľmi zvláštny a robil všetko od prvého dňa. “” Vždy sme ho považovali za miler, “dodal O’Brien,” ale to neznamená, že nebude ďalej.Začal viac ako šesť, ale je tak uvoľnený a späť, zachráni všetko a jeho myseľ je veľmi silná. “Takáto je sila v hĺbke mladistvého tímu O’Briena, ktorý sa stal Churchillom jeho hlavným keď sa Caravaggio, brilantný víťaz Coventry Stakes v Royal Ascot, vylúčil na sezónu s malým zranením. “” Toto je veľmi zvláštny koláč, “povedal Moore. “Je to tak silný a taký dobrý motor, s veľkým mozgom. Nemal pocit, že by bol niekde blízko jeho limitu. Robí len to, čo musí urobiť, a je to potešenie. “[Aidan mal] 1-2 dnes a 1-2 včera. Títo koní majú každý týždeň stále výkon, a oni sa pretekajú veľa.On [Churchill] má už šesť beží, kobyla [našla] bežala každý mesiac bar júla, a Highland Reel (víťaz kráľa George) bežal každý mesiac bar jún.

“Tento kôň dnes, to nezáležalo by ste na tom, či ste boli zabití v posledných 100 jazdách, bolo by ste si istí, že ho budete jazdiť, pretože viete, že je zbytočné veľa. “Churchill je, O’Brien je bežci, syn Galilea, ale tam sú zmiešané správy vo svojom rodokmeň, pokiaľ ide o potenciál zostať 12 furlongs.Meow, jeho priehrada, bola sprinter, ale jej nevlastná sestra Always Aloof zostala 10 furlongov a spôsob jeho výhry tu určite ponúka nádej, že zostane Derby.

“Nemám že by ste mohli vylúčiť Derby, “povedal O’Brien. “Jeho myseľ mu dovolí získať väčšinu výletov, ak sa rýchlosť nevyťahuje príliš ďaleko.Má silné prirodzené tempo, ale je to veľmi uvoľnený a Galileo to robí. “Silvestre de Sousa bude musieť vytvoriť mimoriadnu formu, aby prekonal Jima Crowleya a zachoval si žokej titul pred kampaňou skončí v sobotu, ale on sa aspoň vyrovnal Crowley úspech na Island Vision skôr na karte, keď Sweet Selection zostal silne cez posledné štvrť-míle dokončiť tri dĺžky bez prvého Mohican v Cesarewitch Handicap. p>

“Je to neuveriteľne ťažká,” povedal Hughie Morrison, tréner víťazov. “Silvestre povedal, že bol porazený o päť furlongov…ale keď sa zrychlila, zacvakla dovnútra a len pokračoval a vyšiel jasne.Myslíte si, že sa chystá chytiť, ale ona to neurobila. “Pravdepodobne ju zavedieme do Ascot Gold Cup [budúci rok], ale nebol by som prekvapený, keby to bola kráľovná Alexandra (aj v Royal Ascot), kde sme šli. “Saeed bin Suroor prežil náročnú sezónu, ale jeho reťazec našiel nejakú podobu v posledných týždňoch a v októbri si osedlal svojho šiesteho víťaza od 18 bežcov. Najlepšie riešenie prekročilo čiaru dvoch dĺžok mimo Zainhom v skupinách Tri jesenné stávky. “Nie je v Racing Post Trophy [v Doncasteri za 14 dní] a je príliš blízko k tomuto preteku s dvoma týždne medzi nimi, “povedal Suroor.

” Budeme sa však pozrieť. Chcem vidieť, ako vyliezol z tohto preteku.Ak nie, môžeme ho vziať späť do Dubaja pre klasické preteky a uvidíme, či je dosť dobrý na to, aby bežal v Derby v Spojených Arabských Emirátoch. “