Ach tie šance, ľutovali útočníci Slavie. Zadák Latka si zas vyčítal gól

Tradičné ďakovačke, ktorú Slávisti uzatvárajú pod severnou tribúnou každý zápas, tentoraz predchádzal nezvyčajne dlhý potlesk. Tím síce prehral 0: 2, ale diváci ocenili bojovný výkon plný rýchlych kombinácií a gólových šancí.

“Rozhodol prvý gól, keď David dokázal zužitkovať priestor, ktorý sme mu dali,” povedal slávistický kapitán Martin Latka. A hneď sa k chybe sám prihlásil: “Bol som tam, ale priestor som nepokryl.”

O súbojoch kapitánov sa písalo už pred zápasom. Na otázku, či Latka ustráži Lafata odpovedala 52.minúta, keď Sparťan hlavou trafil center z rohového kopu. “Hráme priestorovo; je jedno, ktorý hráč tam vypláva, ale každý musíme mať svoj priestor obsadený, “vysvetľoval Latka.

Škoda: zahodenie šance degraduje predchádzajúcej góly

Príbeh rohového kopu mohol byť zabudnutý, keby na druhej strane ihriska niekto napodobnil Lafatův gólový inštinkt. Tri veľké šance mal Škoda, po jednej Vukadinovic a utratil. Neuspeli.

“Strašne ma to mrzí, stačilo trafiť bránu,” vracal sa Milan Škoda k 73.minúte, keď po rýchlej akcii Piták s Čiernym hlavičkoval mimo tyče. “Keď nedokážeme takú šancu, tak to degraduje všetky góly, čo som predtým dal.”

“Bol to smolný zápas, mali sme niečo premeniť a aspoň remizovať,” pridal sa Jaromír utratil. Do derby nastúpil ako podhrotový útočník a dokázal si vytvoriť niekoľko šancí.V tej najväčšej ho vychytal brankár Bičík. “Nemusel som dávať takú ranu, mal som to viac zatočiť a skúsiť brankára obstreliť,” nadával si.

utratil: V prerušenie nás tréner povzbudzoval

Najväčší nápor Slavie ukončilo prerušenie hry, ktoré zavinila dymovnice vhodená slávistickými fanúšikov. “Keď sa začalo znovu hrať, tak už sme z tempa vypadli,” hneval sa tréner Miroslav Beránek, ktorý bol na fanúšikov veľa naštvaný. “Bol to skrat, zradili nás,” povedal (podrobnosti tu).

utratil bol zmierlivejší: “Mrzí nás, že sa hra prerušuje, ale aj toto k futbalu patrí. Futbal je zábava pre fanúšikov, a oni si ju užívajú aj takto.S tým my nič neurobíme. “

Pauzu sa Slávisti snažili využiť. “Prišlo to hneď po zahodených šanciach, tak sa nás tréner snažil povzbudiť,” prezradil utratil.

Cez svetlé momenty odchádzali Slávisti s prázdnou. Prehrali štvrtýkrát v rade a v tabuľke, ktoré po piatich kolách kraľovali, spadli až na desiate miesto.

“Upozorňovali sme na to už vopred. Na začiatku sezóny sme dvakrát vyhrali šťastne, a potom sme vedeli sme, že nás čaká ťažká séria.Bohužiaľ ju nezvládame, porážky nás stojí prepad tabuľkou a trochu aj stratu sebavedomia, “hovorí Latka.

Útočník Škoda cestou z ihriska zlostne udrel do steny. “Proti Plzni sme zďaleka toľko šancí nemali a vyhrali sme,” krútil hlavou. “Keby sme takto hrali s inými súpermi, tak sme určite mali viac bodov. Musíme ten výkon zopakovať aj v ďalších zápasoch a určite body zasa začneme zbierať. “