1. FSV Mainz 05 – 1. FC Norimberg (piatok 20:30)

Futbalisti Mainz zatiaľ v lige predvádzajú striedavé výkony a to im stačí na slušné umiestnenie v strede tabuľky. Avšak stačí dve alebo tri zaváhania a Mainz môže hrať iba o záchranu. V tejto chvíli je na sľubné ôsmej pozícii so ziskom štrnástich bodov. V piatkovej předehrávce narazí na Norimberg, ktorý je síce až štrnásty, má ale iba o tri body menej môže sa teda na svojho protivníka bodovo dotiahnuť.

Mainz sa po horšom začiatku sezóny zdvihol a výsledkom je desať bodov v posledných piatich kolách. Pred týždňom síce po dlhšej dobe vyšiel naprázdno, ale prehra 1:2 v Brémach, kde domáci strelili víťazný gól päť minút pred koncom, nie je žiadnou hanbou. Norimberg zažíva presne opačnú situáciu – v úvode zažiaril a získal sedem bodov v prvých troch dueloch, lenže nasledovala séria šiestich zápasov bez výhry, len s dvoma vstrelenými góly as jediným pripísanému bodom. Tú ukončil v minulom kole najtesnejším víťazstvom nad Wolfsburg.

Vlaňajšie vzájomné zápasy vyznievajú lepšie pre Mainz, ktorý po divokej vonkajšie remíze 3:3 doma vyhral 2:1. Zaujímavosťou na vzájomnej bilancii týchto vyrovnaných súperov je, že už dvanásťkrát v rade si hostia neodvezl viac ako bod.

Kouč Norimbergu Dieter Hecking, ktorý je u tímu od roku 2009, považuje toto stretnutie za veľmi dôležité. “Môžeme sa posunúť do stredu tabuľky, alebo naopak spadnúť na zostupujúcich miestach. V tejto chvíli to nemusí mať až zase taký vplyv na tabuľku, ale skôr psychický. Po výhre nad Wolfsburg sme ale v dobrom rozpoložení a chceme nový začiatok. Musíme hrať ofenzívny futbal a premieňať naše šance, “uviedol skúsený stratég. Práve premenenia šancí je problém, gól do siete Wolfsburgu bol prvý po viac ako 400 minút trvajúcom pôste.

V zostave bude chýbať Timothyho Chandlera, avšak po niekoľkotýždňovej pauze už bude pripravený Robert Mak, ktorý je späť v prvom tíme. Kouč domáceho celku Thomas Tuchel už môže postaviť po zranení trénujúcich Klasnič a Polanského, istotu štartu však nemá Caliguri. Tuchel chce spoliehať hlavne na maďarského útočníka Adama Szalaie, ktorý sa tento rok trafil už osemkrát a spolu s mníchovským Mandžukičem kraľuje tabuľke strelcov. “Jeho výkony sú mimoriadne a ja dúfam, že v tom bude pokračovať aj naďalej.”

Tip:  1  ,  1,85 Bet365